Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

16 nedēļas līdz Nordea Rīgas maratonam

rigas-maratons.jpgLīdz Nordea Rīgas maratonam ir palikušas tikai 16. nedēļas un šis ir beidzamais brīdis, lai iesācējs sāktu gatavoties. Lai arī ārā ar mašīnu grūti ir pārvietoties, kur nu vēl skrienot, bet pēc šī plāna pagājušā gada maratonam sagatavojās un noskrēja līdzīgos laika apstākļos. Sākuma nedēļas skrienot uz skrejceliņa sporta klubā, bet kad sniegs izkausēts, garos gabalus veicot ārā. Vai tu gribi noskriet maratonu?

Kā to izdarīt? Fundamentāls jautājums. Noskriet maratonu var gandrīz jebkurš attiecīgi tam gatavojoties. Vecums, fiziskā sagatavotība un dažreiz pat veselības problēmas nav šķērslis. Viss atkarīgs no tevis paša un tavas vēlmes ieguldīt šajā lietā savu laiku un darbu. Es zinu, tu to varēsi.

Un lai tas būtu vieglāk, es izmantojot „The Non-Runner’s Marathon Trainer” grāmatu publicēju skriešanas plānu Nordea Rīgas maratonam 23. maijā.  Šis plāns ir domāts iesācējiem. Tev šo plānu uzsākot ir jāspēj noskriet bez apstājas pusstundu. Tas nav maz, bet noteikti tu to vari, ja jau apdomā iespēju noskriet maratonu. Nav svarīgs ātrums, nav svarīgs paveiktais attālums, bet tev jāskrien ir pusstunda no vietas. Ievērojot šo plānu, tā izstrādātāji zina, ka tu spēsi noskriet maratonu. Tev būs viss kas vajadzīgs, lai noskrietu un tas būs atkarīgs tikai un vienīgi no tevis. Tu nekļūsi par uzvarētāju un iespējams par tevi ātrākas būs tavas vecmāmiņas vecuma sievietes, bet tu būsi noskrējis maratonu – 42 ar astīti kilometrus. Tik pat cik no Rīgas līdz Jelgavai.

Nedēļa Nedēļas datums Pirmd. Otrd. Ceturtd. Brīvdienas Kopā
1 01/02/2010 5 6 5 8 24
2 08/02/2010 5 6 5 10 26
3 15/02/2010 5 6 5 11 27
4 22/02/2010 5 8 5 13 31
5 01/03/2010 5 8 5 16 34
6 08/03/2010 6 8 6 18 39
7 15/03/2010 6 10 6 19 42
8 22/03/2010 6 10 6 23 45
9 29/03/2010 6 11 6 26 50
10 05/04/2010 8 13 8 26 55
11 12/04/2010 8 13 8 26 55
12 19/04/2010 8 13 8 29 58
13 26/04/2010 8 13 8 29 58
14 03/05/2010 8 13 8 14 43
15 10/05/2010 5 8 5 13 31
16 17/05/2010 5 5 5 Rīgas maratons 57

Par plānu noteikti vari uzdot jautājumus VSK Noskrien forumā un vairāk kā simts skriešanas entuziastu tev labprāt palīdzēs ar padomu no savas pieredzes.

Ja tu taisies piedalīties Rīgas maratonā izmantojot šo plānu, raksti par to komentāros. Man vajadzēs tavu pieredzi, sajūtas un paveikto. Kā arī zināt ka 23. maijā es neesmu viens. Šajā maratonā piedalīsies arī vairāki VSK Noskrien biedri un arī tu zināsi ka neesi viens šajā lieliskajā sasniegumā tavā dzīvē.

205 komentāri rakstam 16 nedēļas līdz Nordea Rīgas maratonam

 • mošķis

  Malacis, Signi! Tā turpināt!!!:)

 • laumiic(:

  o superīga ideja :) RM piedalīšos ne jau distancē ar astīti, bet tā pusīte ir plānota. beidzot ir jāizpilda noruna, par kuru vaininieks noteikti vairs neatceras :)

 • mošķis

  nezinu, kas ir tas iespējamais vaininieks, bet pats ar biki jūtos pie tā vainīgs :D RM pusmaratonā laikam piedalīšos arī es.

  Signi, vai kaut kādu 1/2-maratona sagatavošanas plānu nevar nopublicēt? Zinu vismaz pāris cilēkus no mūsu klubiņa, kas to taisās veikt RM ietvaros 1x mūžā, un gan jau kāds man nezināms ar grib darīt. Tur tā kilometrāža noteikti ir mazāka.

 • laumiic(:

  tu nē :) šī noruna vēl no 2006.gada parex rīgas maratona.
  mošķi – trenējies pēc šī plāna, un labi noskriesi pusīti :D:D:D

 • mošķis

  laumiic, nav nekādas šaubas, par šo plānu, tas ļaus noskriet abus lielos gabalus! Doma ir cita – lai sagatavotos pusmaratonam ir nepieciešams daudz mazāks km skaits un tik lieli kilometri nav pieciešami ….

 • Aivars

  Lieliska ideja! Man nākamā gada Rīgas maratons būs pirmais, kurā mēģināšu noskriet pilno klasisko distanci. Turklāt centīšos iekļauties 4 stundās, bet tas nav galvenais – galvenais ir tikt līdz galam!
  Lai es nepārdomātu, piereģistrējos maratonam jau labu laiku atpakaļ – tā pirmajā reģistrācijas dienā. Tur gan nevienā vietā nebija jautājuma par klubu, kuru pārstāvu, tāpēc VSK Noskrien nekur sarakstos neparādīsies…:(
  Par gatavošanos. To es nepārtraucu nevienu brīdi un rudens sezona pēc Ozolnieku pusmaratona man plūstoši pārvērtās ziemas sezonā. Es novembrī nepieveicu tik daudz cik Mošķis, bet savus 180km iekrāju. Šomēnes, ieskaitot šī rīta 8km, esmu ticis jau līdz 100km. Tāpēc decembrī, ja ļoti nasabojāsies laiks, ceru tikt līdz Mošķa novembrī iespētajiem 200km! Par gatavošanās plānu tieši savam debijas maratonam esmu domājis, taču neko praktiski vēl neesmu sācis rēķināt. Domāju, ka pa ziemu uzturēšu sevi formā, īpaši neko neforsējot un tad uz pavasara pusi varēs sākt pielikt gan tempu gan skrējiena ilgumu. Nu apmēram tā…

 • mošķis

  reģistrējoties bija tāda sadaļa kā “Komanda” – tur var ierakstīt VSK Noskrien un es redzu, ka vairāki mūsējie to jau ir izdarījuši :) uzraksti organizātoriem uz epastu: marathon@necom.lv , ka gribi mainīt reģistrācijas datus šajā sadaļā un es domāju, ka viņi neatteiks.

 • Aivars

  Bikiņ samelojos – ir gan reģistrācijā norādīts klubs, tikko apskatījos, bija VSK Noskrien pretim manam vārdam!:) Es tak neesmu kāds bomzis vai bezpajumtnieks – man arī ir savs klubs! Labs un ļoti solīds!:)))

 • Mēģināšu atrast kādu pusmaratona plānu, ko varētu šim visam pielāgot.

 • mošķis

  mazs komentārs par maratona plānu kā tādu: skriešana notiek 4x pa nedēļu, bet par pēdējo dienu nav skaidrības, “Brīvdienas” – man neko tas neizsaka. Man domāt, tā varētu būt 6-diena, vai kā tur ir paredzēts?

 • Nav nekas paredzēts. Ir vajadzīgi četri treniņi nedēļā. Es rakstiju brīvdiena, jo plānoju to darīt sestdienas rītā, bet svētdienas rīts arī būs ok.

 • Aivars

  Es nezinu, laikam jau tas ir nepareizi, bet man gribas skriet katru dienu. Vai no zinātnes un labākas sagatavošanās viedokļa man tomēr būs jāatsakās no sava ikdienas skrējiena un jāpāriet uz četrreizēju? Man nav gribējies atteikties no kāda 6km gabaliņa ne pirmssacīkšu dienā ne arī nākamajā pēc. Tiesa, tie bija tikai pusmaratoni. Vai tas tiešām ir tik svarīgi – skriet tikai 4 dienas nedēļā?

 • Es domāju ka šeit galvenais keyword ir atpūta. Ja tu jūties atpūties, ja tev nav nekādu jocīgu sāpju, sajūtu, tad nedomāju ka ir kāda milzīga problēma no tā ka skrien katru dienu. Ir džeki kas skrien jau trīsdesmit gadus katru dienu vismaz vienu jūdzi. Viss ir atkarīgs no tā kā jūties.

 • mošķis

  Aivar, tas, cik bieži gribi trenēties maratonam, ir atkarīgs no paša sagatavotības līmeņa, brīvā laika & dažiem citiem faktoriem. Neviens neliedz skriet 7x nedēļā un pie tam, 2x pa dienu. Bet …. ja ir tāda vēlme, tad labāk pakonsultēties ar pieredzējušu treneri.

  Ja ņemam par piemēru šo plānu, tad brīvajās dienās vari skriet tos pašus 6km, bet pavisam lēnā riksītī, lai nepārtrenētos, bet šie, it kā “liekie” kilometri nāks par labu, izdzenot pienaskābes no organisma un lieki kilometri nekļūs par liekiem.

  Pašlaik, kamēr nav tik patīkams laiks, cenšos skriet 3-4 dienas un tad dienu izlaižu – īpaši negatavojos maratonam, bet lasu kilometrus, un cenšos to darīt piesardzīgi uzklausot savu organismu :)

 • Aivars

  Es jau arī ieklausos savā organismā! Pēcsacensību dienā es skrienu pavisam lēnā riksītī, kad ir pārāk karsts – tad arī. Piekusis es nejūtos ne treniņos, ne arī sacensībās. Es neskrienu tik ātri, lai piekustu. Nekad vēl neesmu skrējis tik daudz vai tik ātri lai nogurtu. Līdz šim man nav bijis iemesla sev kaut ko uzspiest, piemēram, skriet pārvarot nogurumu. Es nezinu kā būs ar to maratonu, kaut kur jau tam nogurumam būs jāparādās. Taču kamēr es tik garus gabalus vēl neesmu skrējis, man patiktu skriet katru dienu, bet ne parāk daudz. Vienu reizi nedēļā varētu skriet kādu garāku gabalu, pakāpeniski to palielinot līdz kādiem 35km vai līdz trim ar pusi stundām nepārtrauktā riksītī maija sākumā. Tad jau varēs saprast kā ir ar to atpūtu. Vai tā drīkst darīt?

 • mošķis

  stop …. bet pirmo maratonu jau esi skrējis, man liekas, jūs tur ar sm72 jau skrējāt Valmierā?

 • Aivars

  Nē, mošķi, es skrēju tikai divus apļus. Laikam tie bija tikai 18km.
  Maratonus – 60km, esmu tikai slēpojis, turklāt sen, sen atpakaļ tad, kad biju drusku jaunāks…:)

 • mošķis

  Aivars, ja saki, ka Tev pusmaratons iekš Ozolniekiem bija bez noguruma, tad baigais potenciāls Tev ir iekšā :) Reāli, nepieciešama kāda sagatavošanas programma, kas dos pareizo virzienu, kā gatavoties un nāks arī nogurums :) bez tā neiztikt :) Ja gribi labi noskriet maratonu, ar vienkāršu lēnu skriešanu treniņos nepietiks. Puse no maratona sākas pēc 32-35 kilometriem un lai noturētu ātrumu visu skrējienu baigais darbs jāiegulda.

  Es esmu atgriezies pēc ilga pātraukuma un visai sliktā stāvoklī, tā kā paredzu savu maratonu ne visai labā ātrumā – bet nu ceru, ka pietiks ar mani ne vienai vien sezonai :)

  Uz kādu rezultātu orientējies?

 • Aivars

  Nesmejies, Mošķi, te par maniem potenciāliem.:) Gribu debijas reizē noskriet maratonu pa 4 stundām. Mans orientieris ir sm72 un viņa rezultāts maratonā. Un vispār, man nebija nemaz tādas domas par maratonu, jeb precīzāk – es biju to jau atmetis kā nereālu. Bet tad, kad iemaldījos te – pie jums, un uzzināju, ka sm72 Valmierā ir novicojis jau otro savu maratonu un iekļāvies 4 stundās es sapratu, ka arī es to varu! Es viņu biju ievērojis un atcerējos no Kuldīgas pusmaratona, kur mēs skrējām ļoti līdzīgā tempā. Arī Ozolniekos, bet par to mēs vienojāmies jau pirms starta un viņš perfekti ar vismodernākās elektronikas palīdzību finišēja precīzi uz sekundi sarunātajā – 1:40:00 laikā. Pēc viņa varēja pārbaudīt pulksteni! Tāpēc man ir tāda cerība, ka arī es varēšu noskriet pilnu maratona distanci, turklāt iekļauties tajās 4 stundās. Vislielākās bažas man ir par apaviem, jo neesmu drošs, ka paspēšu kādu jaunu pāri līdz maratonam pietiekoši labi ievalkāt…

 • mošķis

  Skatoties uz rezultātiem pusmaratonā domāju, ka noskriesi un noskriesi labi! :) Par apaviem satraucies vēl mazāk, apavi vienkārši jānopērk un jāievalkā treniņos.

  Ar sm72 mums ir pavisam cita vēsture – un viņa pirmais maratons tas ir vēl interesantāks stāsts :) Viņa spējas tik labi noskriet maratonu ar tik mazu kilometrāžu, tas ir vispār interesants fakts :) No kurienes viņam rodas spēki, man tā ir visai liela mīkla :)

  Tā kā, trenējies un taps maratons. Gribētu es arī RM, bet man ir citi plāni … tāpēc man būs tikai pusmaratons.

 • Aivars

  Apavi man, Mošķi, tomēr ir vislielākā problēma. Man ir trīs jauni pāri apavu skriešanai. Taču ne ar vienu no tiem, es nevaru paspert ne soli bez sāpēm… Kuldīgā es pazaudēju vienu nagu un ieguvu trīs asiņainas tulznas. Tāpēc Valmierā un Ozolniekos skrēju ar vecajām, jau uz izjukšanas robežas esošajām čībām. Arī tagad, kad ir sauss velku vēl vecās, jo ar jaunajām ir baigās mocības- nestandarta papēdis atgādina par sevi uz katra soļa… Kā var nogurt skrienot, ja ir citas- nopietnākas problēmas?! Ir man vēl viens jauns, stipri lielāks čību pāris, uz tām es ceru maratonā. Taču tās ir izteiktas vasaras čības un ieskriet es tās mēģināšu ne ātrāk kā martā…

 • Šobrīd ir mērķis noskriet pusmaratonu. Tā kā kāds treniņu plāns būtu labs.

 • mošķis

  Aivars, kā tur īsti ir ar tiem apaviem? Kā viņi ir pēc izmēriem? Vai tad, kad uzvelc uz kāju, paliek brīva vieta Tava rokas īkšķa platumā?

  Ja viss ir ok, vai lieto leikoplastu vārīgajās vietās?

 • sm72

  Lasu te Tevi Mošķi un sarkstu:)Es esmu nodomājis Rīgas maratonā klasiku izlaist un atlikt nedaudz uz vēlāku laiku- uz Jāņiem Roveniemi maratonu. Man šķiet interesanti novicot maratonu pa polāro loku polārajā dienā:) Bij man ideja Rīgas maratona laikā izmēģināt jaunievedumu- maratona stafeti:) Vēl viens mans jaunizmēģinājums ir Raketlons janvāra sākumā būs pirmais Latvijas čempis.

 • Aivars

  Jā, Mošķi, pēdējām čībām, kuras nopirku, bet vēl neesmu mēģinājis skriet, ir tāda lufte. Sacensībās pēc Kuldīgas ciešanām leikoplastu līmēju, bet ikdienā gan ne.
  Pastāsti man, sm72, kas tas ir par zvēru – raketlons. Izklausās atkal pēc kaut kātiem hondrijiem, vai ne?:)))

 • sm72

  Raketlons ir sporta veids, kurā tu izaicini savu pretinieku uz katru no četriem rakešu sporta veidiem – galda tenisu, skvošu, badmintonu un tenisu. Raketlona mačs ietver četrus setus, katrs no tiem pārstāv savu rakešu sportu. Katru setu spēlē līdz 21 punktam, bet galējais raketlona spēles uzvarētājs ir nevis tas, kurš uzvar visvairāk setus, bet gan tas, kurš kopsumma savāc visvairāk punktus. Uzvarētājs ir vislabākais rakešu spēlētājs.

 • sm72

  Signi, tavā skriešanas plānā neatradu nevienu 34 km. Vai jaunākās atziņas gatavojoties maratonam nepieļauj šādu skrējienu, vai arī šis plāns ir uz kādu noteiktu rezultātu?

 • mošķis

  sm72, saku kā ir! :) paskaties savu rezultātu iepriekšējā Ozolnieku pusmaratonā – Tu vēl teici, ka treniņā vairāk par 3 km, neesi skrējis … tas nav nekāds joks :) Kaut kāda bāze jau Tev agrāk ir uzkrāta bijusi :)

  Par RM, padomā – ja nebūs stafetei no mūsējiem gribētāju, varbūt to pašu 1/2-maratonu skriet pieteiksies? Roveniemi maratonam tikai pluss būs.

 • mošķis

  Aivars, netaupi un izmēģini :) Par leikoplastu – teikšu to pašu – “netaupies” :) Ja man kādas problēmas ar kājām, lietoju leikoplastu un tā viss atrisinās.

 • sm72

  Mošķi protams, ka kaut kāds treniņu pamats sportošanā bija- skolas laikā pingpongs smk līmenī, studiju gados visādi tur taiboksi un vecumā skvošs:) Bet ideja par RM 1/2 marotona distanci nav slikta ideja.

 • sm72, šis plāns ir iztikas minimums. Šī plāna ievērošana garantē noskrietu maratonu, nevis rezultātu.

 • mošķis

  sm72, cik bieži gribi rīkot savu treniņus?

 • Aivars

  Es šorīt pēc ilgiem laikiem izlaidu sava rīta treniņu. Pat vairs neatceros, kad neskrēju iepriekšējo reizi.
  Izgāju ārā kā parasti un jau pēc dažiem soļiem jutu, ka šoreiz nekāda skriešana nesanāks – tīrs, spožs ledus, kam pa virsu ūdens kārtiņa! Griezos apkārt un slidinājos atpakaļ…:( Būs jānodarbojas ar raketlonu!:)

 • mošķis

  Skrieni vakarpusē :) Nebūs par sliktu :) protams, ja daudz maz normāla trase :)

 • mošķis

  Signi, RM notiek 17.05.2009 – tā kā plāns par 1. nedēļu jākoriģē :)

 • 11. maijs ir 17.maija nedēļas pirmdiena.

 • mošķis

  Hmmz, tā jau ir … bet ja orientējās konkrētos plānos, tad plāns parasti tiek izstrādāts uz konkrētu dienu … Tev šī diena ir 11.05 – kā piemērs nav slikts

 • Nesaprotu kur ir problēma. Plāna datums ir uz nedēļas sākumu. Maratons nedēļas beigās. Plānā arī paredzēts ka maratons tiek veikts brīvdienā.

 • Aivars

  Šodien jau otro dienu pēc kārtas es kapitulēju ledus un automašīnu priekšā. Mēģināju skriet, bet bez ledus bija tikai pats ielas vidus, kuru man automašīnas nevēlējās atbrīvot.:) Tā nu tagad neskrējis jūtos miegains un pusslims…:)))

 • mošķis

  man šodien lomka ar bija, kaut kā galīgi neskrējās :) Knapi ar 8 km tiku galā :) bet no sniega/ledus nav ne miņas :)

 • mošķis

  Signi, sorry, tiešām neizskaitļoju :))

 • Aivars

  Izskatās, ka pa ziemu būs pie mošķa uz siltajām zemēm jāpārceļas. Te pie mums uz ledus ir uzsnigusi plāna sniega kārtiņa, pa nakti būs neliels sals un tas nozīmē, ka rīt no rīta jau trešo dienu pēc kārtas būs jāiztiek bez skriešanas! Bet mošķis decembrī atkal savus 200km sakrās. Būs par basketbolu, vai sliktākajā gadījumā par to sm72 raketlonu jāsāk domāt…:) Pingponga un tenisa raketes man ir, badmintona komplektu arī es esmu kādreiz redzējis kaut kur pagrabā mētājamies. Ja tik zinātu ar kādu lāpstu to skvošu var dauzīt…:)

 • Aivars

  YES!!! Šorīt atkal tiku pie skriešanas un novicoju 12km. Nu, man decembrī ir jau 120km un mošķa novembrī iespētos 200km man nav zudusi cerība atkārtot! 10 dienas un vidēji 8km dienā – izskatās diezgan reāli.
  Slidens jau vēl ir, skrienot četras reizes tā nopietnāk paslīdēju, bet nožāvos tik vienreiz!:) Galva un kājas veselas, tik elkoni apdauzīju… Ceru, ka rīt slīdēs vēl mazāk, bet skriet jau atkal var tīri labi!

 • sm72

  Aivar, beidz māžoties, iemaini savas pingpong un tenisa raketes pret slidu pāri:D

 • laumiic(:

  sm72 neuztraucies tevi jau raketlonā nepārspēt :)

 • Aivars

  Ir man slidas, sm72, turklāt baigi krutas! Patīk jau man arī slidot, bet tikai brīvā dabā. Mans sapnis ir kādā saulainā ziemas dienā paslidot pa kanāliem Holandē…
  Jā, sm72, par konkurenci raketlonā vari neuztraukties – ar sasistu labās rokas elkoni es spēlēt nevarēšu, taču skriešanai man tas netraucēs. Rīt būšu vēl uzmanīgāks…:)

 • sm72

  Nav jau tā, ka es diži uztrauktos par konkurenci Aivar, taču pa ledu tomēr slidas stabilākas:)

 • mošķis

  jā, man te pavasaris laikam, vakar +6C … un baigi siltais ZR vējš …. kā es ar viņu cīnījos :)

 • Aivars

  Bet es turpinu cīnīties ar ledu, kurš vēl joprojām ir šodien saglabājies zem plānas ūdens kārtiņas. Klajā vietā uz dambja viss ledus ir nokusis, bet tur, kur sniegs ir nomīdīts vai piebraukts, vai arī apkārt ir mežs un krūmi, tur vēl ir ledus un sniegs – īsta ziema. Tai vietai, kur sestdien nožāvos, es bijīgi metu līkumu, jo tur – uz dambja ziemeļu nogāzes, vēl joprojām ir spožs ledus spogulis! Pēc šī rīta 6km man decembrī ir tikai 134km…

 • mošķis

  Tāx! Esmu savus pirmos 1000km pēc “lielās” atgriešanās noskrējis! :) Paldies tam tur augšā, kas pārāk netraucēja un tiem te apakšā, kas mani visādi atbalstīja :)) Vēl gribas pateikties visiem kluba dalībniekiem un personīgi Signim, ar saviem rakstiem, kas pamudināja to darīt :)

 • Aivars

  Mošķi, vai nav savādi, ka Tu un citi kluba dalībnieki mani iedrošināja atkal domāt par maratonu, jo biju jau to domu atmetis. Un tagad Tu saki mums, tajā skaitā arī man, paldies, kaut gan, manuprāt, viss ir tieši otrādi- man paldies būtu jāsaka jums – kluba veidošanas iniciatoriem!

 • mošķis

  Aivars, lielie paldiesi tiek pieņemti un sadalīti pēc nopelniem :)) Doma par klubu radās un realizējās pateicoties tādiem kā Tu, kam tā skriešana ir sirdslieta un nepieciešamība :) Nez vai es to sasniegtu, ko esmu sasniedzis uz šo brīdi, bez visiem parējiem, kas, ja ne ar padomu atbalstīs, tad vismaz ar labu vārdu & uzmundrinājumu.
  Maratonu noskriet nav joka lieta un sadūšoties uz to ne katrs ir spējīgs. Vēl grūtāk ir sagatavoties, jo pats maratons ir sīkums, salīdzinot ar tiem noskrietajiem lēnajiem treniņu kilometriem, trakajiem intervālskrējieniem, “kalna” šturmēšanām un ja vēl treniņos esi viens pats, tad tā lieta paliek pavisam grūta. Bet ja nav kas uzmundrina, vēl jo grūtāk. Iepriekšējo reizi skrēju 2005. gadā Berlīnē, un trenējos vairāk uz spīta rēķina, jo gribēju redzēt Berlīni :)) Rezultātam toreiz nebija svars, jo tiešām gribēju tikt līdz galam.

 • Aivars

  Tu, Mošķi, taču Berlīnē tiki līdz galam, vai ne? Cik maratonus kopā Tu līdz šim esi pieveicis?
  Starp citu, paldies Tev par padomu lietot leikoplastu ne tikai sacensībās, bet arī ikdienā. Zini, bet laikam patiešām tas palīdz…:)

 • mošķis

  Berlīnē, 4:40 ar kaut kādām kapeikām. “Jaunības” laikos vēl 3 maratoni – labākais 3:33:16, bet tas bija sen un vairs nav patiesība :)

  Ņem par labu, vecie buki, uz savas pieredzes, tas būt nobrāztām kājām ar mācās :) Jebkurš apavs man ir kodis pretīm, un tas parādās, kā nu kuram apavu modelim, citam ātrāk, citam vēlāk. Man visbiežāk sāk pēc kaut kāda 15-17 km problēmas rasties, un tad es “salāpu” un ar to beidzas visas nedienas :)

 • Krishjohn

  Hip hip urrā Mošķim!
  Vesels tūkstotis. Tas tak ar 3 nullēm rakstāms…Ui, ku daudz.(clap clap)
  Turpini summēt un drīz vien sakrāsi distancei apkārt zemeslodei =)

 • laumiic(:

  mošķi kā tur bija ar to skriešanas, slēpošanas un velo attiecību? man interesē cik sanāk šīsdienas 3km ar slēpēm pa mežu :)

 • mošķis

  laumīc, ja man atmiņa neviļ, tad slēpošanai pret skriešanu ir attiecība 1:2, riteņbraukšanai – 1:3. Baskets, futene zālē, īsti neatceros.

  Krishjohn, oi, tas gan būtu interesants mērķis – pēc Wikipēdijas datiem tā garums esot ~40 075 km. Nez, pa cik ilgu laiku to var nocilpot. Georgam Jermolajevam es partneris ikdienā diez vai būšu partneris :) Ja ar kluba dalībnieku palīdzību, tad to daudz ātrāk var dabūt gatavu :) Zinu, ka viens otrs no kluba ir noskrējis daudz vairāk par mani. Mani kilometri ir tāds sīkums, ar kuriem arī lepojos :)) Varbūt varam padalīties ar kilometriem, cik nu katrs pa šo gadu ir iespējis?

 • mošķis

  Man ir priekšlikums, izveidot VSK Noskrien skaitītāju, kuru varētu atjaunot ik mēnesi, vai nedēļu, iesūtot Signim uz epastu savus noskrietos kilometrus.

 • mošķis

  sorry, protams otrādi, 3 slēpošanas, kā viens skriešanas kilometrs :)

 • Aivars

  Es, Mošķi, precīzi šogad kilometrus vairs neskaitu. Decembrī man ar šī rīta 12km kopā ir 154km. Pa gadu varētu sanākt tā ap 2000. Pagājušajā gadā bija bikiņ mazāk – ap 1600-1700.

 • sm72

  Priecīgus Ziemassvētkus un vieglus km:)

 • Krishjohn

  Es tik zinu par pēdējiem 2 mēnešiem sev kilometrāžu. Taka diemžēl nemācēšu pateikt cik pa visu gadu esmu noskrējis.

  P.s Priecīgus Ziemassvētkus visiem sporta mīļotājiem!

 • Aivars

  Visi, svinot Ziemassvētkus, ir tā kā drusku pieklusuši…
  Par sevi varu pastāstīt, ka šī nedēļa man ir pagājusi nepārtrauktā ēšanā un skriešanā.
  Par skriešanu – šī nedēļa man ir bijusi ļoti ražīga un es esmu noskrējis 64km, tas ir vidēji drusku vairāk nekā 9km dienā. Laiks visu nedēļu bija lielisks un ideāli piemērots skriešanai. Līdz ar to man decembrī jau ir iekrājušies 192km un es, iespējams, jau rīt sasniegšu Mošķa novembrī iespētos 200km/mēnesī. Taču decembrī ir par vienu dienu vairāk nekā novembrī…:)))
  Par ēšanu – tie svētki ir nepārtraukta ciemošanās un izēšanās. Sākot ar Ziemassvētku vakaru es ar apskaužamu precizitāti trīs dienas no vietas esmu pieņēmies svarā par 500 gramiem katru dienu, bet vakar pat par visiem 700!:) Tas laikam tāpēc, ka vakar viesībās notiesāju trīs tortes gabalus. Gadījumā, ja mani kādreiz aicināsiet ciemos, ņemiet to vērā – saldumi ir mana vājība. Četrās svētku dienās kopā par 2,2kg! Cik būtu tad, ja es nebūtu tik sirsnīgi vicojis un krājis kilometrus vienlaicīgi dedzinot savas kalorijas?!:)))

 • laumiic(:

  visi tagad taupās ar stāstāmo un pēc svētkiem laidīs vaļā :)
  es paskaitīju savus kopējos km un ar šo skaitli negraušu kopējo statistiku. un kamēr sniegs šur tur ir atrodams, esmu ķērusies pie distancenēm. tā nu tas ir. ziemā mana vājība ir slēpes.

 • mošķis

  laumīc – padalies gan ar saviem kilometriem – lai cik viņu maz nebūtu :) klubam šie kilometri par daudz nebūs :)

  Lai distancenes izmantotu, man biki jāpacenšas lai atrastu sniegu :) Bet vispār nesūdzos – savus kilometrus vācu, cik atļauj veselība un veselais saprāts. Pēdējais gada skrējiens man ir paredzēts pēdējā gada dienā, tad nu varēšu pateikt, cik daudz pa šo sezonu būšu sakrājis :)

 • sm72

  Sev par pārsteigumu atklāju, ka pēc svētkiem varu sākt gatavoties nopietni maratonam, atklāju, ka 22.aprīlī būs maratons Romā, lidmašīnas biļetes, viesnīcu un auto jau norezervēju. Vēl tikai jāiemācās pieteikties maratonam:) Tur viņi kaut kādu fīču izdomājuši sākotnēji nodrošināties par personas datu izmantošanas nodrošināšanos:)

 • sm72

  Līdz ar to esmu ieplānojis nākošajam gadam 3 maratonus: Roma- Roveniemi- Berlīne:)

 • sm72

  Žēl, ka nesanāk 3R 2009. gada maratoni:) Būs jānodēvē Berlīne par kaut kādu R-burgu:)

 • indra

  To jau labot uz – Rīga. Tad sanāk :)

 • Aivars

  Kad, sm72, būs Berlīnes maratons? Vai Valmieru Tu vairs savos plānos neiekļausi?
  Es uz nākamo gadu iesākumam plānoju debitēt Rīgā un tad izlemt, vai vēlos to darīt vēl kādu reizi…
  Debija Romā – tas izklausās ļoti vilinoši, bet man šķiet, ka trīs ar pusi nedēļas līdz Rīgas maratonam varētu būt par maz lai atkoptos. Es nezinu, man nav vēl tādas pieredzes. Pusmaratonus varētu skriet katru nedēļu, pat divus vai trīs vienā nedēļā, bet maratonu…
  Kaut kas man, sm72, liekas aizdomīgs ar to Romu un 22.aprīli – vai tiešām maratons tur ir paredzēts nedēļas vidū – trešdienā?

 • sm72

  Atvaino Aivar 22.martā:) Par to rīgas maratonu, tad tiešām nosēdīsies man bačenes:)

 • sm72

  Valmieru jau vienreiz noskrēju, tādēļ labāk izvēlēšos Berlīni. Esmu jau pieteicies un sarezervējis Berlīnē visu. Bet ja godīgi, tad Berlīni labāk es pārzinu nekā Valmieru :D

 • Aivars

  Kuros datumos tad īsti ir tas Berlīnes maratons?
  Ja tā padomā, tad man ar Berlīni un Valmiertu ir tāpat kā Tev, SM72!:)

 • 20.septembris. Es arī plānoju doties uz Berlīni.

 • sm72

  Es jau pieteicos uz Berlīnes maratonu, jo maijā var būt jau problēmas ar pieteikšanos. Viesnīcu arī būtu vēlams jau rezervēt, jo kādi 60 000 no dažādām valstīm nav joka lieta.

 • mošķis

  Romas maratons, tas skan jauki, tik sagatavoties uz 22.03 būs visai pagrūti :) Laikam jau, sm72 vecās metodes pielietos vai piedalīsies kāda nometnē ārzemēs (piemēram – Liepājā):))

  sm72, neaizmirsti par kalniņiem, pārāk līdzens tas maratons nav.

  Berlīnes maratons, viens no labāk organizētajiem maratoniem, kā jau lielajam 5kam pieklājās. Pieteikties tiešām ir vērts stipri iepriekš, es pieteicos aprīlī. Par mītnes vietām – ja gribat ieekonomēt, nav obligāti dārgās viesnīcas, bet var izvēlēties studentu tipa viesnīcas, vai kādas no mazajām un uz starta vietu doties ar vienu no bāņiem (U,S-bāņiem). Daudz kas atkarīgs no skaita, cik brauksiet. Ja visa ģimene (liela), tad varbūt ir izdevīgi treilers. Lidojumam biļetes internetā pasūtiet mēnešus 4 iepriekš. Tad cena ir labākā. Es lidoju ar EasyJet, jo tas toreiz (2005) bija lētākais.
  Kā jau teicu, trases profils ideāls iesācējiem un ir ļoti ātra – vienīgais “kalniņš” – tiltiņš pāri upītei. Te tiek stādīti pasaules rekordi un lai cik ātri neskrietu, visu laiku kādam skrieni garām. Tāda ir lielo maratonu priekšrocība (dalībnieku limits 40 000). Pat ar maniem visai pieticīgajiem 4:40 biju pirmajā pusē.

 • sm72

  man jau liekas, ka 21.gs tādu gaisa gabalu līdz Berlīnei braukt ar auto un pēc tam tēlot mundro būs pagrūti. Easyjet vairs nelido uz Latviju, tādēļ vajag pasteigties, lai dabūtu lētās Airbaltic biļetes. Es pirku 8.decembrī par apmēram 100 lati vienam cilvēkam prom atpakaļ. Liekas tas nav dārgi.

 • sm72

  Dārgie līdzatkarīgie, kilometriem bagātu vērša gadu. Esmu nupat noskrējis pēdējos 15 km šajā gadā uz mošķa kritezēto mājas trenažieri un nākošā gadā jāsāk jauna dzīve. Jādubulto kilometru skaits:D

 • Aivars

  Es šodien piespiedu sevi palikt mājās un neskriet un tāpēc decembrī samierinājos ar 206 noskrietajiem km.
  Visiem šogad iepazītajiem un arī vēl klātienē nesaktiktajiem VSK Noskrien biedriem Jaunajā gadā novēlu daudzus patīkamus un ātrus kilometrus gan sacensībās gan arī ikdienā. Lai izdodas gan maratoni gan pusītes, gan pašu mājās gan plašajā pasaulē, gan lietū gan saulē, gan līdzenumā gan pa kalniņiem! Lai nāk uzvaras gan pār sevi, gan cīņā ar laiku un dažu labu konkurentu distancē! Lai mums visiem labi veicas jaunajā gadā!:)

 • mošķis

  Noslēdzu gadu ar visai vētraini aukstiem 12 km un savu pēdējo mēnesi esmu noslēdzis ar 249 km, bet gadu ar 1068 km un apaļiem 100 treniņiem/mačiem. Domājams, te nemaz neesmu pirmrindnieks, ka mūsu vidū ir kāds, kuram ir vairāk :)

  Šodien atkal došos treniņā, lai gan vakardienas iespaidā, ātrums varētu būt visai viduvējs. Distanci vēl neesmu izvēlējies (10-15km) :) Skaitli izdomāšu pēc sajūtām :)

  Gribas novēlēt kluba biedriem un visiem tiem, kas lasa šo blogu, pirmām kārtām veselību! Ja tas būs, neizpaliks viss pārējais!

  Tātad pievienojoties sm72 un Aivaram – lai viss izdodas! :)

 • pikols

  Tā nu šorīt noskrēju 21,3.

 • Aivars

  Jā, tas ir iespaidīgi – gan Pikola šī rīta 21,3km gan Mošķa decembra 249km! Es šorīt apmierinājos tikai ar 8km.
  Vecā gada vakarā tā riktīgi ar pieri ieskrēju stenderē – ir man pagrabā viena vietiņa, kur man dažreiz piemirstas pieliekties, un nu jau otro vakaru man sāp galva. Tāpēc šorīt skrēju lēnām un uzmanīgi – tādā kā saudzīgā režīmā. Bet man negribētos Jūs, Mošķi un Pikol, jau no paša gada sākuma atlaist noskrieto kilometru skaita ziņā man nesasniedzamā attālumā. Tāpēc rīt centīšos atkal ko darīt lietas labā…

 • sm72

  Pikols, man priekš, ka esi atkal teicamā formā. Vai nav doma 22.martā pamērīties ar makaronēdājiem?:D

 • pikols

  Laimīgu Jauno gadu visiem, es te 3. janvārī pamēģināšu noskriet Daugavas std. to skrējienu,tad pamēģinā šu vēl dažus garos skrējienus un tad sākšu plānot kalendāru, jo pēc garā skr. sīka smeldze celī parādās, tā kā jāatrod parezais pielāgošanas grafiks situācijai.

 • pikols

  http://www.9rj.ru/index.php Ja ir interese var atzīmēt savus kilometrus

 • sm72

  Pikol, varēji jau iepriekš pabrīdināt par šo akciju, būtu es arī netaisījis atpūtas dienu pēc Jaunā gada sagaidīšanas līdz 8:00, bet gan paskrējis kādu gargabalu:)

 • mošķis

  žēl, ka mums joprojām nav kluba kalendāra, lai zinātu un organizētu kopīgus pasākumus

 • pikols

  es jau tikai šodien to linku atradu, domāju ka šis ir beidzis savas gaitas, jo pagājušo gadu tāpat par vēlu uzzināju, tāpēc sev esmu iestellējis ka tagad skriešu 31 un 1 neatkarīgi no tā vai links darbosies vai ne. Uz nākamo gadu jāmēgina sev par mērķi pilno maratonu, bet tas nu tikai vēlējuma izteiksmē.

 • sm72

  God. līdzatkarīgie, vai makaronus neviens 22.03.2009. negrasās ēst?:)

 • Aivars

  Es, sm72, savu debiju esmu iecerējis Rīgā. Man ir vēl pārāk daudz nezināmā maratona pasaulē, lai tam pievienotu vēl klāt ceļojumu un spageti diētu. Tie ir papildus riski, kuri ir kaut kā javada un man tas šobrīd sagādātu liekas problēmas. Es tikai šā gada 17.maija pēcpusdienā zināšu, vai vēlos vēl kaut reizi startēt sacensībās maratona distancē. Tāpēc šobrīd neesmu gatavs runāt arī par iespējamo līdzdalību Berlīnes maratonā rudens pusē vai par jebkuru citu mūsu pašmāju maratonu. Cik man zināms, tad tādi ir vēl tikai divi – Daugavpilī un Valmierā.

 • Beidzot, beidzot. Pēc ilga laika atkal esmu skrējis.

 • sm72

  Aivar, pirmais maratons vienmēr ir tas grūtākais, tādēļ labāk ir neieredzēt Kolizeju, nekā tāpat kā es, ne visai ieredezu Vanšu tiltu ar visu tā kalniņu:)

 • Aivars

  Paldies, Mošķi, par informāciju, noteikti pastudēšu!
  Es būšu spiests kādu laiku iztikt bez skriešanas. Šorīt novicoju tikai 7km, jo atjaunojās galvassāpes. Visu dienu pavadīju uz dīvāna, bet galvassāpes saglabājas. Laikam tomēr būs smadzeņu satricinājums vai kaut kāda cita neveselība. Ja rīt nebūs labāk, būs pirmdien jāmeklē kāds dakteris…

 • sm72

  Veseļojies Aivar. Taču katram mākonītim ir sudraba maliņa. Ja ir smadzeņu satricinājums, tad tas liecina par to, ka ir ko satricināt, citiem vārdiem sakot, Tev Aivar tomēr ir smadzenes:)

 • Aivars

  Paldies, sm72, Tu mani iepriecināji!:) Ārā skaista ziema, bet es pa māju, jo galva sāp arī bez skriešanas…
  Nez ko tas Mošķis tur Liepājā ir savārījis – pa radio ziņoja, ka viņam tur šorīt bija -22grādi. Man te tikai -15, bet igauņiem esot bijis tikai knapi -10!

 • sm72

  Aivar tomēr Tev nav smadzeņu satricinājums. Kā Tu nesaproti, ka igauņiem ir stingri lēnākas tās dzīvsudraba stabiņa kustības:D

 • Aivars

  Nu jā… Mošķis mums tāds kustīgāks un fiksāks… :)))

 • mošķis

  nezinu kā tur ar tiem svešiem grādiem un manu fiksumu, to redzēsim, kad tiksimies kādos mačos … bet Liepājā tik -10C bija un pa dienu ap -6C. Spīd saule un izskatās, ka pa nakti atkal būs kaut kas mīnusos.

  Aivar, veseļojies!

 • Aivars

  Paldies, Mošķi, man it kā drusku labāk ir, bet rīt vēl neskriešu – palikšu tuvāk pie gultas un domāšu ko tālāk darīt – meklēt dakteri vai iztikt tāpat.
  Bet pa nakti mīnusi būšot vēl lielāki nekā vakar…

 • mošķis

  Nav saprotams kurā tad es valstī dzīvoju – snieg sniegs un temperatūra pašlaik ap -2/-3 … noļepatoju 12 km un liekas, es vēl esmu dzīvs :)
  Domājams, šis traumatisma sindroms ir nepatīkams jebkuram sportistam, bez izņēmuma … gribas atgriezties, pēc iespējas ātrāk. Kurā vietā ir tie -25C … es pat zinu kur, un pat ne tik tālu no manis.

 • Aivars

  Grobiņā, Mošķi,… Tāpēc neļepato uz to pusi…:)

 • mošķis

  ja neesi pamanījis, tad meteostacija tiešām ir netālu no Grobiņas, tb iekš Liepājas lidostas :) tad kad es skrēju, tur tikai fiksēti -9C :)

 • Aivars

  Atvaino, Mošķi, sabiedēju Tevi ar Grobiņu. Rucavā, bet ne Grobiņā, vakar esot bijuši tie -22grādi!:))) Uz Grobiņu vari ļepatot droši!

 • mošķis

  Aivar, pirmoreiz piedošu – man jau likās tā visai aizdomīgi :) nez .. cik man uz to pusi sanāk – turp/atpakaļ …. neko pārāk man uz to pusi nepatīk …

 • Aivars

  Man gan tai pusē ļoti patīk! Es vienvasar padzīvojos arī Pērkonē pie Vikmaņa – to godājamo maestro jau Tev kā liepājniekam pazīt vajadzētu…:) Tad es no Pērkones pa pludmali ļepatoju cauri Bernātiem, Jūrmalciemam… kilometrus 20 līdz vietai, kur ir tikai mežs, augsta kāpa, tās korē tranšejas, bet jūrā rēgojas kaut kas, kas līdzinās nogrimušam kuģim. Un tad atpakaļ – kopā aptuveni 40km.
  Esmu mēģinājis arī no “apakšas” – no Papes robežsargu torņa doties uz “augšu” – uz Liepājas pusi, gan arī vēl uz “leju” – leišu virzienā. Tur ir tā Rucava, kur svētdienas rītā bija tas neizskaidrojamais aukstums. Tur, pludmalē, drīz aiz Papes, ir fantastiski skaisti, plakani, daudzkrāsaini dekoratīvi apaļi akmeņi aptuveni pus vai ceturtdaļplaukstas lielumā, par tiem es tagad priecājos savos puķupodos un namdurvju priekšā. Es esmu “apguvis” praktiski visu mūsu vairāk nekā 500km garo jūras un līča krastu un tā daļa, kura ir no Liepājas uz “leju” ir viena no visjaukākajām. Tev ir ļoti paveicies, Mošķi!:)))

 • mošķis

  paga, paga … es par to grobiņvirzien neesmu sajūsmā :P

  Uz Papes pusi esmu ar kājām gājis pārgājienā :) Vienīgā iespēja nosauļoties man :)

 • sm72

  Aivar, nupat esi kļuvis par tādu romantiķi, ka tiešām labāk piesaki vizīti pie Aikāsāp:)

 • Aivars

  Es, sm72, vēl rīt no rīta atturēšos no skriešanas, bet parīt jau būšu vesels – ir man tāds plāniņš bez Aikāsāp iesaistīšanas. Tas balstās uz pieņēmumu, ka man šodien ir labāk nekā vakar, tāpēc rīt būs labāk nekā šodien, bet parīt būs jau tik labi, ka varēšu atkal ļepatot…:)

 • sm72

  Aivar, vai nav aizsalis jau uzpludinājums? ja aizsalis, varēsi kādu leņķīti nošmaukt:D

 • Aivars

  Nav tik jauki, sm72, kā gribētos. Aizsalis un zem balta sniega uzpludinājums bija jau 3.janvārī, kad es pēdējo reizi tur skrēju. Taču ledus tur ir nedrošs, jo ūdens līmenis HES’a darbības dēļ ir svārstīgs un arī sniegs traucē izveidoties biezai ledus kārtai. Bet es varētu pa priekšu palaist Tevi, jo Tu tomēr esi par mani vieglāks…

 • Aivars

  Lasīju, ka Signis šodien raitā riksī 10km SEB centrā uz trenažiera noskrējis. Šodien pēc 6 dienu ilgas pauzes es biju paskraidīt un arī 10km saullēktā noļepatoju.
  Par tiramisu un garneļu biezeņzupas gatavošanu palasīju, bet par skriešanu jau nedēļu neviens nav uzrakstījis ne vārda. Vai pat mošķis un pikols ir ziemas miegā aizmiguši? Par sm72 ir skaidrs – viņš ir raketlonam atdevies…:) Bet mūsu meitenes droši vien slēpo…

 • mošķis

  Aivars, i neceri – kamēr pa lauku var daudz maz paskriet, izmantoju to izdevību, bet šodien brīvdiena, jo pārtrenēties ar nedrīkstu … bija vienu brīdi simptomi, jo neievēroju vienu principu, ka ik pēc 3 nedēļām treniņprocesā vienai jābūt “atslodzes” nedēļai.

 • Aivars

  Izskatās, ka Tev, mošķi, ir ļoti, ļoti nopietns treniņplāns, ja jau Tu decembrī skrēji 250km, novembrī 200km… Cik Tev ir paredzēti martā un aprīlī, ja jau pa ziemu Tu ļepato tādus gabalus? Vai profesionāļos gatavojies iestāties? Varbūt briesti kādam rekordam?
  Bet, ja nopietni, tad es sāku domāt, vai man nevajadzētu uzmest kādu gatavošanās plāniņu Rīgas maratonam. Bet no otras puses, ja man būs tāds plāns, tad es nevarēšu skriet katru dienu un tik, cik vēlos. Tas man nepatiks, jo skrienu es savam priekam, bet nevis rezultātam vai izcīnītajai vietai sacensībās. Ja es pavasarī paskraidīšu 50-70km nedēļā, tad jau maratonu man vajadzētu spēt noļepatot, vai ne, mošķi? Vai man “zīmēt” kādu plānu vai nē, un skriet tāpat, nevaru vēl izlemt…

 • mošķis

  Aivar, neesmu profesionālis i ne tuvu tam :) Gribu daudz maz normāli sagatavoties nākamajai sezonai un liela kilometrāža ir gargabalnieka maize … pašlaik negatavojos pēc plāna, bet pēc vispāresošajiem principiem – trenēties speciāli maratonam sākšu tikai 16 nedēļas pirms maratona, tb kaut kur aprīļa sākumā, varbūt kādu nedēļu agrāk ….

  Man vienkārši patīk skriet un es skrienu, vai tas ir lietus, vai sniegs :))

  No pavasara plāna – ieplānots ir tikai Rīgas maratona, pusmaratona distance … vairāk es negribu, jo maratons būs jūlija beigās, pa visai nelīdzenu trasi.

 • mošķis

  ak jā, par tiem plāniem. Ja gribi sagatavoties normāli, kaut kāds plāns ir nepieciešams un to visu var koriģēt. Bez garajiem gabaliem treniņos neiztiksi, tici man – un ja gribi skriet savus rīta skrējienus, tas nav nemaz tik slikts variants, skrieni tik lēni, un tie būs gan papildus kilometri, gan dažādu nelāgu vielu izdzīšana :)

 • Aivars

  Paldies, mošķi, es plāna neesamības dēļ nestresošu. Ļepatošu tā pat vien, bet no marta vai aprīļa, kad būs smuks laiks reizi nedēļā paskriešu ilgāk – likšu papamazām klāt līdz kādām trim, trim ar pusi stundām un līdz 35km vienā stiepienā uz 1.maiju, tas ir, divām nedēļām pirms Rīgas maratona. Pēc tam pēc pašsajūtas līdz maratonam, pa drusciņai…:) Tāds plāns man patiktu!:)

 • sm72

  Par laimi arī raketlona maču laikā ir nodrošināts Wifi. No notikuma vietas varu ziņot, ka mani iegāž lielais tenis, līdz ar to mana bilance ir 2 uzvaras un divi zāģi. Piektā varētu būt izšķirošā spēle- vai tikšu, vai arī netikšu nākošā kārtā:)Bet ar pirmdienu man sākās 10 nedēļu sagatavošanās plāns Romas maratonam:)

 • mošķis

  Aivar, laiks Tev līdz maratonam vēl ir, bet drīz jau būs jāsāk pēc kaut kā vadīties. Plānus var atrast un bez lielām problēmām. Ja ļoti nepieciešams, varu Tev aizsūtīt, tādu, ar kuru es “jaunības dienās” noskrēju maratonu ~3:30;00 – “Марафон для всех”(The marathon Book).

  Pati grāmata ir rakstīta ar ļoti labu humoru un tulkota izcilā krievu valodā, bet manā īpašumā tā vairs nav, jo pārceļoties uz citu vietu tā vienkārši kaut kur aizpeldēja. Žēl, jo es gribētu palasīt to no jauna. Šī grāmata ir orientēta, gan uz iesācēju gan uz vairāk pieredzējušu skrējēju. Daudz padomu par vienkāršām un tajā pašā laikā ļoti svarīgām priekš skrējēja lietām. Treniņplānu varu pārlikt uz elektronisko formātu. Nekā šajā plānā ekstraordināra tur nav. Bet plāns strādā. Dabūt šo grāmatu it kā varot pie viena skrējēja, kas ar tādām grāmatām tirgojas. Pajautā Pikolam.

  Cita iespēja, ir paskatīties online esošos plānus. Piemēram no runnersworld.com, te var pašam uztaisīt savu un domāt, vai tas der, vai nē. Principā tas der, bet vai ir tik vienkārši vadīties, pēc vidējā tempa min./km, tas ir cits jautājums. Katrā gadījumā te tiek ievēroti tie principi, kas maratonistam gatavojoties ir jāievēro.
  Ļoti laba šeit ir skrējēja dienasgrāmata, kur var ierakstīt visu, kas nepieciešams skrējējam. Pat maršrutu aptuveno var uzbūvēt un nomērīt attālumu. Paskaties manu dienasgrāmatu. Varbūt būs vēlme piereģistrēties un uztaisīt sev tādu pašu. Dienasgrāmata skrējējam, manā un daudzu treneru uzskatā, ir ļoti pat nepieciešama. Tas ļauj sevi kontrolēt un mācīties no savām iespējamām kļūdām. Cits aspekts ir psiholoģiskais. Palasot savas piezīmes par skrējieniem, ikdienas traumām, sajūtām utt, daudz vieglāk ķerties pie nākamā pasākuma plānošanas :)

  Ar tiem principiem, ko gribi trenēties, vari pārtrenēties vai “ne-do-trenēties” un pašā maratonā mocīties. Varbūt maratons pat sanāks ar visai pieklājīgu rezultātu, bet ko Tu zini, par savu organismu pēc šī maratona??? Kā tas organisms reaģēs uz lielajām slodzēm? Pajautā Sm72, kā viņam gāja pašā maratonā un kā bija pēc tam?
  Tici man, tas jau ir redzēts. Pikols neļaus sameloties. Reāli man gribas skriet maratonu tā, lai gribētos to darīt no jauna. Maratona/skriešanas atkarība nav no tām sliktākajām pasaulē un tajā pašā laikā uz “šaru” trenēties es negribu. Jo tad, kad ir runa par maratonu, vairs nedrīkst vadīties, pēc pusmaratona, vai vienkārša gargabalnieka principiem, kam maksimums ir 10km. Jautā, kāpēc tā ir? Maratonam otrā puse sākas aptuveni no 32-35 kilometra. Tas nav pārspīlējums, tā ir prakse.
  Ko es ar to visu gribu pateikt. Nemaz necenšos biedēt. Vienkārši, trenējoties maratonam pieturies pie sistēmas, un ar Tevi viss būs kārtībā :)

 • pikols

  16 nedēļas gan laikam jāsāk skaitīt agrā februārī, ar tiem garajiem gabaliem gan uzmanīgi ka nesanāk kā man mēneša laikā 3x 35, līdz tam ir jāizaug, un nopietni jāstrādā pie ātruma treniņiem tur arī slēpjas sasniegumu atslēga

 • mošķis

  Sm72, tad es turu īkšķi – lai izdodas tikt nākamajā kārtā :) Varbūt vēlāk Signim atsūtīsi savas atziņas par pasākumu? :)

 • sm72

  Izskatās, ka tikšau, jo dabūju trešo uzvaru. Tātad laikam sešpadsmitniekā būšu iekšā:)

 • mošķis

  turies :) Liepāja un viss VSK Noskrien ir ar Tevi :)

 • Aivars

  Paldies, mošķi, papētīju runnersworld.com, tas ir labs, tikai tās jūdzes “nerunā”, neko nevaru saprast, jo visu laiku ar kalkulatoru jādarbojas, lai pārrēķinātu attālumus kilometros un īpaši jau tos ātrumus. Konvertoru no jūdzēm uz metriem pagaidām atrast vēl neizdevās.
  Būs jau Tev laikam taisnība – savam priekam tik gari gabali kā maratons nav paredzēti. Būs jāpakļaujas šopavasar disciplīnai. Vienreiz, lai pamēģinātu, to var, bet par nākamajiem pavasariem varēs padomāt pēc tam.
  Būs jāpalasa arī citas runnersworld.com sadaļas, ne tikai kalendārs, jo visi, arī Tu, mošķi, nezin kāpēc uzsver to, ka īstais maratons sākoties tikai pēc kāda 33-35 kilometra…:)

 • mošķis

  izvēlies konkrētu programmu, piefiksē adresi un iemet iemet to uz manu pastu: liepajnieks(at)gmail.com

  Runnersworld.com vispār labs saits – daudz laba info visādā jomā par skriešanu … un viss kas ir ap to.

 • pikols

  http://widgets.opera.com/widget/5171/ šeit viens no konvertētājiem dažādām mērvienībām

 • laumiic(:

  es pa brīžiem izmantoju šo mērvienību pārveidotāju: http://www.europages.lv/epmp-web/app?page=PTConverter/PTLength&service=page

 • mošķis

  Aivar, tā tiešām ir pieredze. Tikai tāpēc es to uzsveru. Jo kļūdas distancē/sagatavošanas posmā maksā daudz.

  Kad skrieni maratonu, tad pārķerot tempu iesākumā, ap tiem maģiskajiem 30-iem kilometriem rodas tā kā ātruma “bedre”, kad iekšās ir, bet kājas ir tik ļoti smagas, ka paskriet ātrāk nevari. Paiet kaut kāds laiks un tu atgūsties, bet laiks ir stipri daudz zaudēts.

 • Aivars

  Paldies, pikol, Tavs piedāvājums prasa papildus lejuplādēt softu, bet laumiic(: “strādā” uzreiz, turklāt, pārsteidzoši – pat latviešu valodā! Ne velti saka, ka meitenes esot čaklākas…:))) Paldies Jums abiem!

  Es atceros, mošķi, ka man pirmajās pusmaratona sacensībās, kad es vispār pirmo reizi mūžā ļepatoju uz laiku, ātruma “bedre”, kad iekšās ir, bet kājas ir tik ļoti smagas, ka paskriet ātrāk nevari iestājās pēc 15-tā kilometra. Vēl pēc tam pāris reizes aptuveni pēc tā paša attāluma man ir bijusi tāda pat “bedre”, bet sezonas beigās – Valmierā un Ozolniekos man nesaprotamu iemeslu dēļ vairs nekādas “bedres” nebija, pat neskatoties uz to, ka es tad ļepatoju vēl daudz fiksāk nekā sezonas sākumā. Man jau patiktu, ja vairs nekad nevajadzētu iekrist tādās “bedrēs”…:)

  Es no aizvakardienas sāku savu 18 nedēļu sagatavošanās programmu Rīgas maratonam un esmu pārgājis no ikdienas uz trīsreizēju ļepatošanu nedēļā. Pirmās divas nedēļas man būs eksperimentālās, bet atlikušās 16- runnersworld.com rekomendētās…:)

 • mošķis

  Kā redzi, esi savu mājasdarbu treniņos paveicis un arī mačos skrēji ar prātu (tas būtu – nepārtempoji). Man Ozolniekos biju tieši tāpat. Es savu darbu treniņos biju paveicis, lai arī uz ātrumu neko nebiju darījis. Uz to vienkārši nebiju centies un arī nekāds ātrums nenāca ārā :) Lielais paldies Indrai, kas trāpījās “vienā solī” un sastādīja kompāniju.

 • mošķis

  Hmmz, man kaut kā 3x treniņš pa nedēļu liekas biki par maz … vismaz es tad izvēlētos 4x treniņu. Lai gan domāju Tu tāpat no rītiem skriesi savus 6km, kas par sliktu nebūs :)

 • Aivars

  Mošķi, vai tad tur runnersworld.com ir arī 4x nedēļā treniņa plāni? Man “izmeta” 3x un vispār tos, kurus esmu redzējis, visi ir bijuši 3x… Ja mēdz būt arī 4x, tad es pameklēšu arī tādus!

 • Aivars

  Es, mošķi, kaut kad novembrī vai decembrī tā pakāpeniski pārgāju ikdienā uz 8-12km distanci un tas notika, patiešām, pavisam nemanot…:)

 • mošķis

  uzliec jūdžu skaitu! uz nedēļu 31-35 un sanāks 4x pa nedēļu

 • mošķis

  sorry, šis pareizais

  uzliec jūdžu skaitu! uz nedēļu 31-35 un sanāks 4x pa nedēļu

 • Aivars

  Jā, mošķi, sanāca 4x! Tagad, lai varētu saprast, mēģināšu visu pārvērst metriskajā sistēmā.
  Vai tā programma var “izmest” laukā arī aptuveno rezultātu, ja es pieturos pie izvēlētās treniņprogrammas. Vai arī otrādi – treninplānu pieskaņoju izvēlētajam rezultātam?

 • mošķis

  programma pieskaņojas Tavam izvēlētajam “bijušajam rezultātam”, jo reāli jau Tu uzlekt aukstāk par galvu nevari un viņš taisa to rezultātu uz kuru Tu varētu pretendēt. Paskaties, cik ir vidējais ātrums lēnajos skrējienos … plus uztaisi korekcijas uz sacensībām

 • Aivars

  Lēnākais ir 6.57 jūdzes/stundā un tas it kā sanāk drusku virs 10.5 km/h, kas neizskatās daudz. Es tikai šobrīd nespēju iedomāties, kā man saprast, ar kādu ātrumu es treniņos skrienu. Droši vien būs uz sajūtām jāņem: 1.ātrums – lēni (6,57 mi/h); 2.- normāli; 3.- fiksi (7,34 mi/h); 4.- baigais mauciens(8,49 mi/h)!:)))

 • Aivars

  Mošķi, bet labā ziņa ir tā, ka lēnākais ātrums 6,57 mi/h atbilst 4 stundām maratona distancē, kas laikam nozīmē to, ka, programma mani gatavo tam, ka es izskriešu savā debijas reizē no tām četrām stundām, pie nosacījuma, ja tikšu līdz galam…:)

 • mošķis

  reāli Tev būtu laiks pāriet uz min+sek/km. Km/h tas ir nepārskatāms ātrums skrējējam:)

  Ātrie skrējieni (intervāla) ir ātruma paātrināšanai, tā kā neesi pārsteigts par to.

 • Aivars

  Es tā arī kādreiz, kad sekoju ātrumam, arī daru – uzņemu laiku kilometram. Cenšos kilometru skriet 5 minūtēs, kas ir 12km/h. Līdz 5 minūtēm/km lēni, bet virs – skaitās man ātri. Pagaidām ar to bija treniņos pieticis, jo Valmierā un Ozolniekos es ne tikai izturēju, bet pat bez “bedrēm” apsteidzu šo grafiku.

  Es no tā maratona sāku arvien vairāk bīties, jo izrādās, tas tomēr ir daudz sarežģītāk nekā biju domājis…:(

 • mošķis

  es te iepriekšējā postā (kurš gaida Sigņa apstiprinājumu)ieliku linkus par to, kā es izmantoju savu Forerunner305 lai kontrolētu treniņu.

  Bet par maratonu nebīsties, līdz galam tiksi. To es garantēju, ja būs veselība un daudz maz izpildīts treniņplāns.

  Vidējais ātrums pusmaratonā un maratonā, kā tur bija – liekas, 2xPM+10 minūtes, tā it kā kaut kur biju lasījis.

  Treniņos visus neskriesi augstā tempā, tas nu ir 100%.

 • sm72

  Aivar beidz tur ņemties ar savām bailēm. Ja skriesi 4 stundās maratonu, nav tur ko baidīties. Vēl varēsi piemiegt aci skaistām meitenēm, kas Tevi uzmundrinās trases malā:D

 • mošķis

  sm72, kuru vietu dabūji Raketlonā?

 • Aivars

  Tā nu, mošķi, pamēģināju tempo treniņu. Tā nu ir pavisam cita lieta – tagad jūt i nogurumu i vaigi sārti palikuši! Noļepatoju 12km ar vidējo ātrumu 10,5 km/h veicot 3×600 metru paātrinājumus ar ātrumu nedaudz virs 16km/h. Tā ir baigā un nepārtrauktā rēķināšana, tāpēc nolēmu, ka pēdējais laiks ir meklēt palīgos kādu GARMIN’u.
  Tagad esmu no kaimiņa aizņēmies uz pāris nedēļām GARMIN’a 301 modeli un mēģināšu izpētīt un saprast, kā tas man var palīdzēt… Ceru to jau nākamajā skrējienā iemēģināt un kaut drusku “iejāt”. Ceru, ka divu nedēļu laikā sapratīšu, kādas funkcijas man ir nepieciešamas un kuru modeli man pirkt. Paldies, mošķi, par ieteikumu!

 • pikols

  Aivar pamēģini laiku un ātrumu reķināt minūtēs kilometrs tad mums vieglāk saprast jo skriešanā mērvienība ir cik minūtēs skrien 1 km.
  km/h vairāk piemēroti automobiļiem šiem nav būtiskas sekundes

 • mošķis

  Aivar, pie Settings, kopējā izvēlē ir iespējams nomainīt Pace uz min/km.

 • Aivars

  Šovakar ņemšu priekšā to GARMIN’u un tā instrukciju…:)

 • sm72

  Mošķi, pirmajā latvijas Raketlona čempionātā ieņēmu 16 vietu. Tā kā pirms manis bija arī 3 igauņi, tad sanāk, ka esmu latvijā 13 četrrakete raketlonā:D

 • sm72

  Vakardien uzsāku gatavošanās 10 nedēļu plānu pildīšanu Romas maratonam:) Vicoju uz trenažiera 10 km ar atrumu 5,6 min/km. To plāna veidotāji sauc par vieglo skrējienu:D

 • pikols

  sm 72 ja vari precizē ātrumu es bišķi apmulsu

 • Aivars

  Es, pikol, to saprotu kā 5:36 un tas, manuprāt, ir patiešām ļoti viegls skrējiens. Tu mani ar savām mērvienībām “minūtēs kilometrs” esi gandrīz pilnīgi piebeidzis. Es tagad ņemu no sava treniņplāna “jūdzes stundā” pārrēķinu “kilometros stundā” un pēc tam vēl “minūtēs kilometrs”!!!:) Un tā visas 16 nedēļas garo treniņplānu ar skrējieniem 4x nedēļā!:) Ak, pikol, pikol… Ja visu laiku ir jārēķina cipari, tad pa kuru laiku lai tad skrien?:)))

 • Aivars

  Es tikko pārrēķināju šī rīta sava TEMPO treniņa kopējo vidējo ātrumu “minūtēs kilometrs” un man sanāca apmēram tas pats, kas sm72 – 5:42!!! Bet man likās, ka es baigi “nolidoju” tos 12km…:(

 • mošķis

  te arī parādās tas burvīgums, kad rēķina uz min./km, kad saproti, ko tad īsti dari treniņā …. savādāk skrieni kā mašīna un tur jau neviens sekundes nerēķina

 • sm72

  Par to jau mans stāsts, ka mana plāna veidotāji uzskata par vieglu skrējienu 10.km ar ātrumu 1 kilometrs 5,6 minūtēs:)

 • mošķis

  sm72, domāji 5,6 = 5 min 36 sec/km ?

 • sm72

  Nu jā, neprecīzi izteicos ar tām 5,6 minūtēm:) Precīzāk tās būtu 5,35:)

 • mošķis

  sm72, es tur augstāk iedevu ātruma pārveidotāju – tā kā nav nekas jāmeklē :)

 • sm72

  Tas ir drusku pirms 5 ar pus minūtēm par kilometru:)

 • sm72

  Tas ir drusku virs 5 ar pus minūtēm par kilometru:)

 • sm72

  Ai raketlonā skvošā lecot ņurciņu pēc bumbiņas drusku apdauzīju galvu:D

 • pikols

  es rēķinu galvā skrienot milzīga laika ekonomija un nav garlaicīgi

 • mošķis

  maratonā vidējās sekundes ir baigi svarīga lieta – viena sekunde šur vai tur – un klāt nāk tās pašas 42 ar asti sekundes :) Bet nu, mēs jau cīnamies paši ar sevi un savām sekundēm :)

 • Aivars

  Es arī līdz šim rēķināju tikai galvā skrienot un arī tikai ļoti aptuveni. Uzņēmu laiku pie kilometru stabiņa un ik pa gabalam pakontrolēju vai skrienu ātrāk par 5 minūtēm kilometru vai lēnāk un tad pēc vajadzības attiecīgi piekoriģēju tempu… Es jau teicu, ka uz dambja stabiņi ir ik pēc 20 metriem, bet ar ciparu- ik pēc katriem 100 metriem…:)

 • Aivars

  Izstudēju šodien jautājumu par šiem GARMIN’iem un padalos arī ar Jums savos atklājumos:

  Garmin Forerunner 301 GPS-Enabled Personal Trainer with Heart Rate Monitor maksaa 106 maarcinjas (LVL 81,-) plus pasta izdevumi. Piegaade tikai uk.

  http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunner-GPS-Enabled-Personal-Trainer/dp/B0007W5LJQ

  Garmin Forerunner 305 Wrist Worn GPS Personal Training Device (With Heart Rate Monitor) maksaa 130 marcinjas (LVL 99,-) ieklaujot jau pasta izdevumus.

  http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B000FMQ296/phaedrus078-21

  Garmin Forerunner 405 with USB ANT stick – Black maksaa 190.00 marcinjas (LVL 145,-) arī jau iekļaujot pasta izdevumus.

  http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASIN/B0012XKD24/300002598-21/?m=A3P5ROKL5A1OLE

  Mums laikam, saņemot sūtījumu no ES valstīm, tai skaitā u.k., muita vairs nav jāmaksā. Neeiro zonas valstīs šobrīd ir ļoti izdevīgi iepirkties…

  Es šobrīd sliecos uz, mošķa, 305. modeļa iegādi. Rīt no rīta izmēģināsu palienēto 301.modeli. Es šobrīd nevaru iedomāties, kas tam trūkst un ko man vēl varētu vajadzēt, jo jau tur ir tik daudz sabāzts iekšā, ka man pat nav ideju, kā to visu izmantot. Taču starpība cenā starp 301. un 305. modeli ņemot vērā iespējamās piegādes izmaksas, nav praktiski nekādas…

 • Jāpērk eBay. Man šķiet izmaksāja uz 130Ls ar visu piegādi, bet jāgaida bija gan mēnesis. Latvijā to pašu varēja iegādāties uzreiz par 185Ls vai kaut kā tā. Pirms pusgada.

 • Krishjohn

  Aivar, apskati lūdzu savu e-pastu!

 • sm72

  Aivar, beidz māžoties, pērc 405 modelīti. 305 medelītis ir jau novecojis un kādā forumā lasīju, ka tas esot skrējiens ar ledusskapi uz rokas:D

 • sm72

  Fiskas eksturētājam būs nepačotīgi ar vecām tehnoloģijām:D

 • Aivars

  Kādas vēl bez svara priekšrocības ir 405.modelim? 301.es redzu 3 rādījumus uzreiz un man vēl vismaz viens pietrūkst. Ja man ir uzlikts ātrums, attālums un laiks, tad es neredzu, piemēram, pulsu… Ja uzlieku pulsu, tad man ir jāatsakās no kāda no trim būtiskajiem. 405.modeļa ekrānā esot tikai viens pats rādījums…

 • mošķis

  Aivars, domājams, ka vismaz 2 parametrus arī uz 405.sērijas Forerunner var redzēt, tik vien kā Tavām acīm nez vai būs labs. salīdzinoši liels ir tas 305.modelis, bet man gana labs un Signis to pasu pateiks … palasi atsauksmes par abiem verķiem uz izlem.

 • sm72

  405 modelim vienlaicīgi rāda 3, bet ar vienu pogas nospiešanu parādās vēl 3 opcijas

 • sm72

  Aivar, ja Tev ir interese, varu iedot savu 405 modeli patestēt uz kādām dienām, jo pats tagad skrienu uz mājas trenažiera.

 • Aivars

  Paldies, sm72, par piedāvājumu, es par to padomāšu…
  301.modelis ir vēl lielāks par 305. un es šorīt iestellēju pulsu vēl kā 4.rādītāju uz displeja! Man vienīgi ātrums visu laiku uzrādās kā km/h, lai gan iestādu visu laiku min/km, bet citādi man pat 301. modelis patīk. Tikai nekad dzīvē neesmu krūšturi nēsājis, tāpēc man tagad ir problēmas pulsa mērīšanas sensorus uz pupiem uzkabināt un turklāt vēl ar to uzparikti paskriet…:((( Tad es domāju par to, kā sievietes menedžē, turklāt 7×24 šo problēmu….:)))

 • mošķis

  Aivars, tos krūšturus biki zemāk liec :) virsū noteikti nav jāliek :)

 • Aivars

  Kamēr es tos turēju, tie bija o.k.! Bet kad skrēju, tad līdz nabai aizbrauca!!!:) Būtu vēl man alusvēders, tad gan…:)))

 • mošķis

  nu tur biki ciešāk jāuzliek – tik traki jau nemaz nava. Patrenējies mājās, cik cieši Tev nepieciešams. Es no sākuma arī nedaudz par vaļīgu biju uzlicis, bet kad sapratu cik cieši nepieciešams, kopš tā laika nav nekādu problēmu.

 • Ko Jūs te melšat. Manam 305 var uzreiz četrus redzēt, pēc pogas vēl četrus un pēc vēl vienas pogas vēl četrus. Principā piecus, jo pulss vienmēr rādās mazs stūrī. 405 ir mazāks, var nesāt kā parastu pulksteni. 305 ir lielāks, ar lielāku uztvērēju (varbūt) un ekrānu. Kad es pirku, mana problēma bija cenā. Es biju skrējējs iesācējs un sieva jau tā bija nikna ka tērēju 130Ls par pulksteni. Skriešanai.

 • mošķis

  Signi, ir Tev taisnība, ar Sm72 diskutējam, kur no šiem ir “piemērotāks-labāks” priekš Aivara. Nekas vairāk :)

 • sm72

  Aivar, vai Tu esi vecpuisis, ja runājot par krūšturi un sieviešu likteni mini rādītāju 7×24 :D

 • sm72

  Runājot par tiem pulksteņiem, domāju, ka vajeg abus pamēģināt, lai par to spriestu. Pretējā gadījumā sanāk tāds virtuālais vērtējums:)

 • Aivars

  Labi, sm72, Tev ir taisnība, jo formula patiesībā varētu būt aptuveni šāda A=7x(24-8)…:)))

 • mošķis

  sākās vispārējā jautrība, vēl tikai šo instrumentu valkātāju viedokli derētu dzirdēt un būs pilns komplekts :D

 • sm72

  Aivar, tumsā un zem vatētās segas:D

 • Aivars

  Laikam ir jāmaina tēma diskusijai, jo, šķiet, ka es esmu jau iegādājies 305.modeli un 3.februāra rītā jau to iemēģināšu praktiski…:)

 • pikols

  Iesākumā interesē daudzi mŗijumi bet ar laiku paliek vajadzība pēc viena skriešanas laikā,visi pārejie ir apskatāmi pauzēs un analizējami kopī līdz ar to vajadzīgs pēc iespējas ērtāks, lai neuzmācās ar saviem izmēriem, pēc 3 līdz 4 tūkstoši kilometriem jau pats pēc sajutas un pieredzes noteiksi atālumu pulsu un gandrīz ātrumu kuru arī vienīgo jāredz skrienot, bet galvenais darbs pie kompja.

 • sm72

  Aivar, skopais maksā divreiz:D

 • mošķis

  sm72, ņem to visu vieglāk, neiepatiksies, uzdāvinās kādam draugam, kas sāks maratonus skriet :))

 • sm72

  Labi jau labi, es tikai zobojos:) Vakar noskrēju pirmo garo skrējienu pēc plāna- 17 km ar ātrumu 6 km/h. Protams uz trenažiera (ļoti augstas klases, nevis mājas), bet pēc intensīvas skvoša spēles:D Pēc tam iegāju turku pirtiņā, tomēr šodien kājas tādas stīvas:)

 • mošķis

  hehe :P ….sm72 – pārliec to lietu uz min/km :) lai varētu saprast Tavus bruņurupuča gājienus – tipa nosoļoji labi :)

 • sm72

  Labi jau labi, ar ātrumu 6 min/km, jeb 10 km/h

 • mošķis

  Ā … tad būsi pirmoreiz tik nokļūdījies mērvienībās :) nemaz tik lēni nav “gausajam” treniņam :)

  Uz kādu rezultātu tēmē Romā?

 • mošķis

  vai ir kādam idejas par kopīgām sacensībām februāra mēnesī? Būtu labi, ja būtu kāds skrējiens, kam garums būtu vismaz 8km … vēl labāk – no 10km līdz 1/2maratonam :)

 • Aivars

  Man, mošķi, ir ideja, ka tas būtu labi un tieši skrējiens lielo padsmit kilometru garumā. Grūti jau ir, ļepatojot vienam, piespiest sevi skriet ātri tādus gabalus. Bet ik pa brīdim derētu gan, bet nekādu konkrētāku ideju par vietu un laiku, man šobrīd nav. Mans kaimiņš Krishjohn kādreiz izteicās, ka būtu gatavs kam interesantam pievienoties.
  Varētu mēs skriet viens otram pretim un pie Brocēniem satikties…:)))

 • mošķis

  Brocēni kā sacensību vieta – dauz maz laba, vēl labāka būtu Saldus :) Katram jau tie ātrumi ir savādāki – baidos, ka man mačos vidēji arī 5 min/km pašlaik būtu stipri par ātru, bet kā būs pavasarī, to es nezinu :)

  Pameklēsim katrs un tad jau kaut kā sazināsimies :)

 • Aivars

  Es arī pilnīgi noteikti pa sniegu un ledu 5 min/km pat tuvumā neesmu…

 • mošķis

  es te dažas dienas atpakaļ sadūšojos uz 12km garo “sprintu” – tipa noskrēju 5:27 min/km – tīri pat labi sanāca, laikam iedvesma :)

 • sm72

  Saldū liekas Kalnsētu parkā ir kaut kāda trase un bērnībā pie otrās vidusskolas bija Veides mežā trase, bet tad, kad es bērnībā Saldū dzīvoju, nebiju saslimis ar skriešanu, tādēļ nav man daudz informācijas par Saldus skriešanas vietām. Romas maratonā domāju, ka kādā 3:50 tomēr varētu ieskriet. It kā skriešanas plāns ir uz 3:40, taču to es varētu izpildīt Berlīnē.

 • Krishjohn

  Aivar, man no 20. janv – 2. februārim tāds pabrīvāks. Ja tev atbrīvējas, tad labprāt pa Salaspili noskrietu ap ~ 20 km kopā ar Tevi. Varu pat sadūšoties un no rīta paskriet =)

 • Aivars

  Krishjohn, vai Tu darba dienā arī esi gatavs ļepatot, piemēram, šo piektdien no Salaspils līdz Doles salai, tad līdz Saulkalnei un atpakaļ? Tur sanāktu ~ 20km, bet es ātrāk par 5:30 min/km diez vai būtu gatavs atļauties.

  Mošķi, es sestdien izkustējos 12,5km, bet vidējais ātrums man bija tikai 6:31, bet man ļoti patika!

  sm72, Romā trasē esot daudz kāpumu un Tev ir ļoti īss sagatavošanās posms. Vai Tu neesi pārlieku optimistisks?

 • Krishjohn

  Man 5dien vakarā basketbola treniņš, bet tik un tā esmu gatavs. Nebūs jau pirmā reize ar vairākiem treniņiem dienā. Nosauc 5dienā laiku, vietu un es tur būšu!
  Par saviem laikiem uz km labāk neizteikšos, jo tā īsti neticu tam, ko saka Nike+.

 • sm72

  Ja godīgi, tad Romā vairāk baudīšu kultūras šedevrus, skrienot maratonu, vismaz ietaupīšu uz taksometru:) Kārtīgi likšos ārā Berlīnē, kur saudzīga salīdzinoši trase:)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.