Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Statistikas upuris

VSK Noskrien viens no rašanās iemesliem ir mana nosliece visu pierakstīt un labākajā gadījumā pēc tam to visu analizēt, pētīt, zīmēt grafikus un izklaidēt sevi ar dažādiem faktiem. Savus noskrietos kilometrus pierakstīju nevis burtnīcā vai ekselī, bet izveidoju publisku lapu. Kādam iepatikās un arī gribēja tā pat, un nācās visu pārtaisīt, lai arī citi varētu savus skrējienus pievienot. Bet ne jau par to.

Pirms maratona komandas biedri man prasīja, kurš tad man maratons būs. Bravūrīgi atbildēju desmitas vai trīspadsmitais, bet pats pie sevis tik pārliecināts nemaz nebiju. Tad nu tagad apskatīju visus savus skrējienus un konstatēju, ka tikai astotais, ja skaita arī neoficiālo Rīga-Biksti ietvaros veikto maratona distanci. Un vispār savā dzīvē (lielākoties) skriešus esmu veicis tikai trīspadsmit maratona un garākas distances. Ražīgākie gadi ir bijuši tieši pēdējie divi – pagājušā gada neveiksmīgā Rīga-Valmiera, Lattelecom Rīgas maratons, Brescia Art maratons un Bikstu maratons un šogad Rīga-Valmiera, divi garie treniņi un Lattelecom Rīgas maratons.

Datums Maratons Rezultāts
10. aprīlis (2011) Milānas maratons 4:42:15
20. maijs (2012) Nordea Rīgas maratons 4:33:17
14. jūlijs (2012) Stokholmas Jubilejas maratons 4:24:26
17. marts (2013) Barselonas maratons 4:32:53
24. janvāris (2015) Bikstu maratons 4:57:59
15. marts (2015) Brescia Art maratons 5:11:21
17. maijs (2015) Lattelecom Rīgas maratons 4:07:46
15. maijs (2016) Lattelecom Rīgas maratons 3:56:07

Skatoties uz saviem skrējieniem, konstatēju, ka visā savā astoņu gadu ilgajā skriešanas karjerā esmu noskrējis tikai 79 skrējienus, kuri ir garāki par divdesmit kilometriem. Pozitīvais ir tas, ka lielāko daļu (51,8%) no garajiem skrējieniem esmu pavadījis treniņos gan vienatnē, gan kopā ar komandas biedriem dažādos koptreniņu pasākumos. Šeit zīmīgi, ka viens no koptreniņiem ir Run Anyway pusmaratons Ņujorkā nenotikušā Ņujorkas maratona dienā.

ss_garie_skrejieni

Garo distanču veidu skaits

Beidzot arī noskaidroju cik tad esmu noskrējis pusmaratonus. Astoņpadsmit. No tiem divi ārzemēs – pirmais pusmaratons Tallinā (2008) un vēl viens Losandželosā (2012). Visi pārējie dažādās Latvijas pilsētās. Skatos, ka neesmu skrējis pusmaratonu (no pašreiz aktīviem) Liepājā, Jūrmalā, Salaspilī un Aizkrauklē. Mans ātrākais pusmaratons ir Biķernieku trasē ar 1:48:46 tālajā 2011. gadā. Interesanti, ka otrs ātrākais ir pirmais (1:52:35). Trešajā vietā ierindojas pagājušajā gadā pēc Rīga-Valmiera noskrietais Rēzeknes pusmaratons (1:56:58).

Lai arī pašreiz tempa turēšanas jautājumos pildu organizatoriskas funkcijas, savu laiku atpakaļ aktīvi pats veicu šo darbu. Esmu turējis tempu septiņas reizes pusmaratonā un divas neveiksmīgas reizes maratonā. Mans kroņa laiks bija 2h 15min, un visbiežāk mani tempa turētāja “kostīmā” varēja redzēt tieši Rīgas maratonā.

ss_garie_skrejieni_skaits

Garo distanču skaits pa gadiem.

Viens taku skrējiens manā skrējienu sarakstā ir iemaldījies no 2011. gada, kad tajā laikā esošo Siguldas kalnu pusmaratonu esmu skrējis gandrīz četras stundas, bet lielākoties taku skrējieni un ultramaratoni ir datēti ar pēdējiem trim gadiem. Manā kontā ir trīs “Stirnubuki,” Cēsu ECO trail un Patriots pirms diviem gadiem, Baso pēdu ultramaratons tajā pašā gadā un kā skaists noslēgums mana ultramaratonista karjeras uzsākšanas gadam – “Pēdējas nakts sapnis” ar 54.2km pēdējā gada dienā Tallinas mežos. 2015. gadā esmu piedalījies arī savā vienīgajā taku skrējienā ārzemēs – South Devon trail run 21km distancē. Un, protams, viena neveiksmīga Rīga-Valmiera un viena tīri tā neko.

Pārsvarā esmu lakonisks savu treniņu nosaukumu izvēlē, bet daži ir izpelnījušies izteiksmīgāku  nosaukumu vai pat piezīmes. “No Ķīpsalas līdz Priedainei” vai “Vecrīga.” Esmu skrējis apkārt pieciem ezeriem un trīs garie treniņi ir notikuši sporta zālē uz skrejceliņa. Tā pat manā noskrieto garo distanču sarakstā ir divi 1. janvāra skrējieni un pats pirmais VSK Noskrien koptreniņš Vestienā 2011. gadā. Esmu vairāk kā pusmaratonu noskrējis divas reizes “Īsākas nakts skrējienā”, pie Valtera reiz tika noskrieta otra garākā distance 25.6 kilometru garumā un pirmajā 24h stafetē esmu piedalījies divos posmos un savācis gandrīz 24 kilometrus.

ss_garie_skrejieni_atrums

Vidējais ātrums garajās distancēs (km/h) pa gadiem

Svētdienas personiskais rekords maratonā ir piektais ātrākais garais skrējiens manā skrējēja karjerā. Ātrāk vien esmu skrējis divus ātrākos pusmaratonus un divus garos treniņus pirms šī maratona. Savukārt otrā galā vai lēnākie skrējieni ir pārsvarā taku skrējieni un daži ultramaratoni. Lēnākā gods ticis “Pēdējās nakts sapnim,” bet tas ir dēļ sacensību formāta, jo ļauts tika skriet 12h un cik un noskrēja, tik noskrēja. Interesanti, ka šī gada Rīga-Valmiera ir tikai divpadsmitais lēnākais skrējiens. Lēnāki ir bijuši pat divi “Stirnubuki”, skrējiens Anglijas klinšainajā piekrastē, Cēsu ECO un Baso pēdu ultramaratons.

Mans VSK Noskrien profils rāda, ka esmu noskrējis 6790 kilometrus. Ja skaitu tikai distances garākas par 20 kilometriem, tad tā esmu noskrējis 2247 kilometrus, kas sastāda tikai 33% no visa noskrietā apjoma. Vai es esmu ultramaratonists?

28 komentāri rakstam Statistikas upuris

 • IlzeP IlzeP

  Gan jau ne tikai mani šis raksts pamudināja apskatīties arī savu statistiku :)

 • Andulis

  Tieši tā, arī mani. Šefs nav vienīgais upuris! :)

  Vai es esmu ultramaratonists?” — Hm, kas gan cits? Labi, samērā jauniņš, tā laikam drīkstam vēl teikt :) Pagaidām.

  Vienīgi tai gadījumā, ja Šefs turpmāk gadus piecus vairs nevienu ultru noskriet negribētu, varētu sākt dēvēt viņu par “bijušo ultramaratonistu” ;)

  Arī slavenais Feidipīds *vispirms* bija ultramaratonists, pieveicot dubultu Spartatlonu.
  Pāreja uz īsāku distanci izrādījās šim liktenīga (tā vismaz stāsta)… tātad nevajag :D

 • ansiso ansiso

  Papētīju kopējos reģistrētos km. Esmu nogulējis savus reģistrētos 10000km. Vispār varētu piešķirt nozīmītes ne tikai par km gada laikā, bet arī par kopējiem. Piemēram, 100km/1000km/5000km/10000km un tad par 10000km uz augšu. Vēl ievēroju, ka varētu notikt arī līderu maiņa kopējā kilometrāžā, jo MAKRO vairs nevada iekšā savus skrējienus, bet Kampars un Dzo nav tālu

 • Aivars703 Aivars703

  Labs raksts cipargalvām (esmu viens no tiem). Neskaitāmas reizes esmu uzķēries uz Sigņa statistikas āķa un neparedzēti pagarinājis treniņu par pāris kilometriem vai noskrējis pāris sekundes katru km ātrāk nekā paredēts, lai tikai cipariņi mistiskajās tabulās kļūtu lielāki, lai taines grafikos veidotu noteiktu rakstu… un tas tas man vēl joprojām patīk. Tas ir ideālas dzinulis. Paldies.
  Starp citu, mūsu vidū ir fizkultūrietis, kas 21 kilometru distanci (no 21km līdz 22km) ir veicis vairāk kā 555 reizes.

 • Signis ir zelts visiem mums skrējējiem!

 • Rainy777 Rainy777

  Tieši uzskatāmas uzskaites dēļ man patīk noskrien.lv, man prieks par Signi, kurš piedalās šīs lapas izveidošanā un uzturēšanā!

 • m.jordan m.jordan

  Mani arī kā statistikas pētītāju kādreiz ļoti motivēja seriāls Apkārt pasaulei.Tas lika komandas interesēs paskriet vairāk.Varbūt ko līdzīgu var atkārtot?

 • Andulis

  Tāds iespaids, ka Apkārt pasaulei vietā Signim tagad ir Stirnubuks. Attiecīgi, brīvais laiks (cik nu tāds ir) vairāk upurējams bukiem un pārējam zvērudārzam?

  Varbūt kļūdos, lai Šefs precizē ;)

 • ilZZuks ilZZuks

  Pilnai ciparmīļu laimei varētu vēl taku sacensības atdalīt no asfalta

 • Andulis

  Varbūt varētu… tikai, vai tad pārāk sarežģīti viss nekļūtu…? (Pieņemu, ka ilZZuks runā par profila sadaļu “Sasniegumi”.)

  1. Tad jau jādala arī stadions nost.
  2. Dažiem reizēm ir sacensības telpās (manēžā), vai tās arī atsevišķi?
  3. Kā īsti rīkoties, lai noteiktu trases tipu? Piemēram, sestdien Olainē sola 16 km apli, kas vairāk gan tā kā pa mežu, bet būšot arī ~5 asfalta kilometri (kāds to rakstīja; neatceros, kurš un kad). Ja tā, tad >20%, taku skrējiena definīcijai vairs neatbilst ;)

  4. Arī, tikai uz asfalta paliekot – ir visai atšķirīgi ātrumi dažādās distancēs, teiksim, 5 km un 100+ km. Otrajā gadījumā daļai ultristu sacensības var sanākt lēnākas par treniņiem ;) Piemēram, man tā noticis bieži. Skatos un priecājos uz saviem 2012.-2015. gada vidējiem sacensību ātrumiem :)
  No tā it kā izriet nepieciešamība ultra-sacensības arī dalīt nost, atsevišķi? … Bet neesmu pilnīgi pārliecināts, vai vajag.

 • Andulis

  5. Lai visu tikai nenoliegtu – viens ierosinājums arī. Ļoti gribētos, lai skrējiena pievienošanā ieķeksētais “sacensības” tiktu plašāk izmantots. Vismaz tik daudz noteikti varētu:

  radīt iespēju, ka “Apskatīt visus skrējienus” jeb (Sigņa gadījumā) http://www.noskrien.lv/noskrietais/?biedrs=2 parādās tikai sacensības, bez treniņiem! Kādu jaunu pogu vai ķeksējamu lodziņu ieviest tur.

  (Protams, tad gan vajadzētu pašiem skrējējiem kārtīgi tās “sacensības” atzīmēt.)

 • .Linda .Linda

  Jā, par sacensību statistikas izmantošanas iespējām jau kaut kad sen atpakaļ ieminējos – gribētos, lai to var kaut kur atsevišķi atlasīt, piemēram, sarakstu tikai ar sacensībām.

 • Man sadāļā visi skrējieni (http://www.noskrien.lv/noskrietais/…) prasītos – kolonnu, kura norāda ir vai nav apavi pievienoti. Varetu būt kā bildīte kedas veidā.
  Kāpēc? Lai varētu atrast tos skrejienus, kuriem nav pievienoti, bet ir zinams, ka bija. Tādi veidojas, ja slinko un nepievieno jaunos apavus apavu sadaļā.

 • Andulis

  Jā, Dzintara priekšlikums man arī būtu aktuāls! Kaut kad gribētos savu apavu lietošanas statistiku savest kārtībā.

  (Jau vairākus gadus apavus apzināti nepievienoju skrējieniem, bet vienkārši rakstu komentāros – jo sākotnēji (kādu laiku) apavu sadaļā pieliktos jaunos apavus nebija iespējams ne rediģēt, ne dzēst; tas nepatika… Tagad vismaz izdzēst gan var, bet apavu rediģēšana (jeb “labošana” :) laikam joprojām nav? Žēl… bet nu labi, to vēl kaut kā piecietīs…)

 • Lielkuilis

  * iespēju attasīt visus konkrētā apava skrējienus, lai zinātu, ka viens vai otrs pāris jāizved paskriet. :)
  * iestatāms apavu pensijas/nesezonas statuss – lai apavs vairs nerādās izvēlnē, kad pievieno, vai labo skrējienu. Noderīgi, ja apavu saraksts ir kļuvis garš, it īpaši ja baksta telefonā.

 • Par apaviem skaidrs – būs.
  Par skrējienu tipiem piedāvāju variantu izveidot tipu sarakstu (kopēju vai katram savu) un tad katrs pats var satagot savu skrējienu ar vienu vai vairākiem – piem. maratons, pusmaratons, taku skrējiens, treniņš, tempa turēšana. Un pēc tam attiecīgi savos skrējienos jau veikt atlasīšanu pēc šī tipa. Tad jautājums tagad – visiem kopējs vai katram atļaut savu. Kopējam pluss ir, ka varēs tad salīdzināties. Katram savu ir citi bonusi. Varbūt vajag abus reizē. Idejas?

 • Inga_K Inga_K

  Kopēju, bet ar iespēju papildināt ar savu, ja nevar atrast piemērotu kopējā sarakstā. Tad gan moderatoram ik pa laikam jāpārskata, lai netiek radīti pārāk daudz niansētu veidu :) Tas gan varētu nebūt vienkārši.

 • McMatiss

  Varbūt var radīt kopēju sarakstu, bet ar iespēju nosaukumu mainīt katram pēc savas patikas, nezinu gan vai tas tehniski ir iespējams?
  Statistiku varētu izvilkt no tā, ka ID numurs būtu visiem kopīgs.
  Piemēram:
  Nr. Nosaukums= “Personalizētais nosaukums”
  1. Maratons = “Moceklis”
  2. Pusmaratons = “pusīte”
  3. Tempa turēšana = “Push the tempo”
  utt…

 • ansiso ansiso

  Man ir tā problēma, ka šad tad aizmirstu norādīt apavus. Ar šo problemu pagaidām var tikt galā tā, ka lejuplādē visus skrējienus, un tad apavu kolonnā meklē id=0. Tad vēl gribētos, lai es varētu lejuplādēt arī citu skrējienus uz excel.

 • Kā var lejuplādēt savus skrējienus?

 • McMatiss

  droppy
  Lejuplādēt var zem sadaļas ” Mana lapa” -> “Apskatīt visus skrējienus” -> “Lejuplādē savus skrējienus”

  ansiso
  Es personīgi nokopēju manuāli citu skrējienus.
  Iezīmēju un iekopēju iekš ekseļa, bet lejuplādēt būtu protams daudz ērtāk un ātrāk.

 • Paldies! Izrādās esmu centīgs un apavus reģistrēju aktīvi. Man jau šobrīd noskrien.lv ir vieta, kur vislabāk var izpētīt savu statistiku un izdarīt secinājumus. Jo vairāk šādas statistikas būs, jo labāk.

  Visi baigi te analizē arī citus, ka grib lejuplādēt citu datus? Man gan liekas, no šāda tipa statistikas var tikai vispārējus secinājumus izdarīt un endomondo vai strava sniedz labāku ieskatu.

 • in

  Kam jums citu skrējienus?

 • in

  Hmm, paskatījos es arī Sigņa profilā. Varētu arī nošpikot domu, norādīt sasniegumu sadaļā visas sacensības. Būtu ticamāk nekā skriesim.lv, kur nav visu pusmaratonu (kopš paziņojuma, ka turpmāk ievadīti tiks tikai elites skrējēju rezultāti, neesmu nevienu vairs sūtījusi; daļa tomēr ir ievadīta); pagaidām piefiksēju tos personīgā excelī, kamēr nezinu, vai gribēšu vecumdienās par tiem ko zināt vai ne.

 • Andulis

  (1) In, es gan zinu, ka gribu zināt “visu par VISIEM”, sevi ieskaitot :) Laikam manas vecumdienas ir jau klāt. Labi, ja precīzāk – visu skrējēju visus rezultātus.
  Elites skrējējs neesmu un nebūšu, bet sazinkādā jocīgā kārtā pēdējos gados (sākot ar 2012.) skriesim.lv profilā trūkst tikai viens rezultāts, paša vainas dēļ. Pārējie (vairāki desmiti) ir akurāti salikti, par to visiem “vaininiekiem” sirdī… sirsnīgi pateicos!

  Laikam tie paziņojumi par eliti nav uztverami tik burtiski ;)

  (2) Atgriežoties pie lietas – ideja norādīt visas (!) sacensības pie Sasniegumiem tomēr nešķiet īsti laba.

  2.1. Ērtība/pārskatāmība. Kamēr tur ir 5-10, nu, 15 rezultāti, tikmēr vēl var ko saprast. (Signim šobrīd ir 11; tā nav pat puse no visām viņa sacensībām.) Kad būs 50, 70, 100 un vairāk, tad kļūs jau nepārskatāmi un drusku bezjēdzīgi. Priekš tam ir skriesim.lv. Vajadzētu būt. Tomēr, tā kā skriesim.lv entuziasti īsti nespēj visu salikt, tad ļoti derīgs būtu .Lindas minētais atsevišķais sacensību rezultātu saraksts tepat noskrien.lv.

  2.2. Arī no “idejiskās” puses – nebūt ne visi rezultāti sacensībās ir sasniegumi. Vismaz, ja startē biežāk nekā 2x gadā. Par to taču laikam šaubu nav? … Vai kļūdos?

 • ansiso ansiso

  Bez manis vēl daži aktīvi kaut ko drukā piezīmēs. Lieta tāda, ka, lai apskatītos cita skrējēja piezīmes, man ar peles kursoru jāuzbrauc uz katru skrējienu atsevišķi. Galīgi nav pārskatāmi. Savukārt, atsevišķu kolonnu apaviem varētu iekļaut šeit
  http://www.noskrien.lv/noskrietais/?biedrs=1049

 • Andulis

  Ansiso, bet kā izskatītos “pārskatāmas” tās piezīmes? Nenojaucot visu pārējo sistēmu? … Īsti nespēju iedomāties.
  Gribētos gan, lai piezīmes ir “pārmeklējamas” (ar Ctrl+F), netaisot vaļā katru atsevišķo skrējienu. Diez, vai kas tāds ir tehniski iespējams?

  Cik saprotu, atsevišķā kolonna apaviem Tavā variantā saturētu pilnu apavu nosaukumu? Hmm, dikti plata tā sanāktu :( Zinu, ka savā sarakstā tādu negribētu.

  No šīs pretrunas nonākam pie cita tehniska jautājuma. Vai būtu iespējams šo skrējienu sarakstu uztaisīt mazliet modificējamu? Proti, lietotājs varētu izvēlēties, kuras kolonnas grib redzēt? … Tad noklusēto variantu varētu atstāt pašreizējo, bet ansiso varētu pamodificēt, lai viņam nerāda, teiksim, “Skrējējs” (visur jau viens un tas pats), “Pulss” un “km/h”, bet parāda hipotētisko “Apavi”.

  Njā… un varbūt kolonnu “Notikums” nedaudz(!!) sašaurināt, par kādiem 5-7 simboliem. Lai vairāk vietas citām.

 • Andulis

  Iedomājos, ka ideāli jau būtu, ja arī kolonnu platumu lietotājs pats varētu regulēt. Bet laikam grūti tā sataisīt??

  Teiksim, Rainy777 savus skrējienus visai lakoniski nosauc pēdējā laikā. Viņam noteikti nav vajadzīga sarakstā tik plata “Notikums” kolonna :) Gan jau vēl diezgan daudziem.

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.