Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet. Pirmā sezona.

Kopā no Nordea Rīgas maratona 2009. gadā līdz 2010. gadā, jeb pirmajā pilnajā VSK Noskrien lapas pastāvēšanas gadā – pirmajā sezonā – noskrieti 88774 km. Šogad jāpārspēj, draugi.

Lai populāri-zinātniski vieglāk būtu uztvert šo skaitli, tad tie ir vairāk kā divi tūkstoši (2104) maratona distanču, vai vairāk kā divas reizes apkārt zemeslodeim vai četrdesmit septiņas ar pusi reizes apkārt Latvijai pa robežu. Iespaidīgi virtuālai skrējēju komandai.

Otrs interesantais fakts ir, ka visi kopā skrienot esam pavadījuši 308 dienas (ir vairāki skrējieni, kuriem tikusi piemērota kluba devīze – galvenais ir noskriet, nevis uzvarēt, un tāpēc laiks nav pievienots). Vidēji katrs skrējiens ir prasījis gandrīz 53 minūtes. Starp citu, tieši iesaka skriet vairāk kā 40 minūtes, jo tad sāk notikt labie bioloģiskie procesi plaušās un asinsritē. Šajā laikā vidēji ir tikuši veikti 10.54 kilometri.

Šajā laika posmā ir noskrieti sacensībās 23 maratoni un 15 dažādās pasaules pilsētās. Rīga, Valmiera, Rovaniemi, San Francisco, Amsterdama, Arecife (Kanāriju salas), Viļņa, Šarm El Šeiha (Ēģipte), Lībeka, Miami, Seviļa, Barselona, Milāna, Annecy (Francija) un Prāga. Trīs maratonus ir veikuši sm72 un Kampars. Par pusmaratoniem neko neteikšu. Tādi ir vairāk kā septiņdesmit.
Katra individuālais ieguldījums šajā skriešanas sezonā ir apskatāms motivācijas jaunās izvēlnē – pirmā sezona. Protams, nevienam nav noslēpums, ka lielāko ieguldījumu dod mūsu ātrākie skrējēji – MAKRO, Kampars, Didzis. Loģika ir pašaprotama. Noskrien nākamajā sezonā par pāris kilometriem vairāk treniņis un sacensībās tavs rezultāts būs par pāris sekundēm labāks.

Šogad Nordea Rīgas maratonā biedri ir noskrējuši vairāk kā 1100km un droši vien daži vēl nav savus skrējienus pievienojuši un tas ir jauns rekords. Man gribētos domāt, ka pagājuša gada Rīgas maratons ir pirmās sezonas rekords. Bet, diemžēl tajā dienā iespētas ir vien… septītajā vietā ar 612km. Visvairāk VSK Noskrien ir noskrējis pagājuša gada dienā (24. oktobris), kad notika gadskārtējais Ozolnieku pusmaratons un Siguldas ACG skrējiens. Rekords ir kritis, bet tas bija uztādīts 728km augstu. Lai arī cik tas dīvaini nebūtu, otrajā vietā ar 723km bija parasta svētdiena (24. aprīlis), kurā vienīgās sacensības bija LSC kross. Laikam jau iekrita diena pēdējam garajam treniņam pirms šī gada maratona, vai arī vienkārši – pirmā saulainā diena un visi bija nocietušies noskriet. Trešajā vietā 27. septembra Valmieras maratons ar 711 kilometriem.

Un nobeig

14 komentāri rakstam Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet. Pirmā sezona.

 • Šogad pavisam noteikti pārsniegsim 100K, esam jau arī krietni vairāk. Pats pievienojos tikai jūlijā. Būtu arī interesnati redēt kaut kādu grafiku, cik biedri bijuši pa mēnešiem.

 • Arle Arle

  Nu vēl jau tikai 98865 km vajag :D pats pievienojos tikai ša gada februārī un šogad cītīgāk trenēšos nekā citus gadus, tad savu artavu arī došu tajos tūkstošos vajadzīgajos kilometros :)

 • OreMan, kā tu to domā? Jauno biedru devums konkrētā mēneša noskrietajam?

 • raitis1898

  palabojiet mani, ja kļūdos, bet man liekas, ka ~89000 km ir “tikai” aptuveni divas reizes apkārt Zemei, nevis gandrīz 14.. tur sanāk aptuveni 14 Zemes radiusi. bet tas tā, diez gan mazsvarīgi..

  prieks, ka esam tik aktīvi skrējēji. un tagad līdz 2011. gada Rīgas Maratonam ir vienkārši jāsavāc tie 100 tūkstoši. :)

 • Signi, nē, nu es vnk domāju, cik biedri mums bijuši 9. gada maijā, cik biedri jūnijā, cik jūlijā utt. Tādi stabiņi. Interesanti, kā ir audzis biedru skaits.

 • Arle Arle

  nu tā arī sanāk, ka 2 reizes ar kapeikām apkārt zemeslodei, ja nemaldos pa ekvatoru bija 40 000 km.
  Un kāpēc tikai 100 000km, ja var vairāk :)

 • archa777

  Nu cermas,ka man shogad arii viss buus oki un vareshu normaali treneeties…iedoshu kaadus paaris 1000km :) veiksiigu visiem jauno sezonu…un visdriizaak tiksimies Valmieraa

 • Andulis

  Daži papildinājumi maratonu uzskaitei.

  1. Manuprāt, sm72 šajā laika posmā ir veicis ČETRUS maratonus!
  (Rovaniemi 27.06.2009., Berlīne 20.09.2009., Šarm El Šeiha (precīzāk varbūt Saint Catherine, bet nezinu, kā latviskot) 31.12.2009., Barselona 7.03.2010.)
  Pieskaitot pilsētām Berlīni, sanāk jau 16 dažādas. Un sacensībās noskrieti 24 maratoni.

  2. VSK Noskrien ir reģistrējies biedrs modris_aa. Viņš gan forumā gandrīz neparādās, noskrietos km šeit neuzskaita un arī sacensībām, šķiet, piesakās ne kā kluba pārstāvis. No otras puses – arī viņš ir noskrējis ČETRUS maratonus!
  (Rīga 17.05.2009., Poznaņa (Polija) 11.10.2009., Bidgošča (Polija) 14.03.2010., Jelča-Laskovice/Jelcz-Laskowice (Polija) 1.05.2010.)
  Ja pieskaitām statistikai arī viņu, tad ir jau 19 pilsētās 28 maratoni.

 • Šī datu analīze bija tikai no tiem datiem kas ir pie noskrietā.

 • Andulis

  OK, princips skaidrs. Tomēr tad “nosūdzēšu” sm72. :D
  Viņa rakstītais “20/09/09 saule ir mana ienaidniece un liekas tā to spītīgi apzinās:( 42.62 3:55:49 05:31 10.84″ ir viltīgi maskēts :) ceturtais – Berlīnes maratons!
  Starp citu, tajā pašā reizē BM noskrējuši vēl pāris tagadējie kluba biedri; tajā dienā gan viņi vēl tādi nebija.
  http://www.skriesim.lv/index.php?goto=eD2d5Ec9RF&KEY=eD2d5Ec9RFSS

 • Vo, jā, tas ir tas, ko gribēju. Visai interesanti, diezgan lineāra līkne, izrādās, bijusi. Lai gan pēdējos trijos mēnešos bijuši jauni jaunpieteikto bidru rekordi.

 • Ivars Ivars

  Šogad 1,5 mēnešos jau 20000, ja tā turpināsim, tad ne tikai pārsniegsim, bet dubultosim

 • edGars

  Šodien jau 10736 :)

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.