Biedriem

VSK Noskrien Facebook profils

Pusmaratona plāni Valmieras maratonam 2011

Vesels un aktīvs cilvēks pusmaratonam var satrenēties desmit nedēļās. To saka skriešanas speciālisti un to rāda mūsu pieredze. VSK Noskrien uz Valmieras maratona pusmaratona distanci piedāvā divus treniņu plānus, kuros trenēties jāsāk ar nākamo nedēļu. Varbūt tu gribi noskriet pusmaratonu?

Vienkāršs pusmaratona plāns

Drukāšanas versija

Lai arī pusmaratonā ir vairāk kā divdesmitviens kilometrs un jūs sevi nespējat iedomāties tik daudz noskrieto, mēs zinām ka varat. Desmit nedēļas ir pietiekami ilgs laiks, lai sagatavotu sirdi, muskuļus un visu ķermeni šādas distances noskriešanai. Iespējams distances grūtākajos brīžos vajadzēs pāriet soļos, vai gribēsies ilgāk aizkavēties dzeršanas punktos, bet jūs būsiet gatavi tik paša spēkiem līdz finiša līnijai pusmaratonā.

Šī plāna būtība ir trīs treniņi nedēļā, katru nedēļu palielinot noskrietā daudzumu. Plānā ir divi skrējieni darbadienās īsākās distancēs (līdz 8km), kur treniņš jums prasīs ap stundu un viens brīvdienu treniņš, kurā jūs trenēsiet ķermeņa izturību un būs kā garais treniņš. Tas jums grūtākajās nedēļās prasīs gandrīz divas stundas. Tieši brīvdienu treniņš ir visbūtiskākais.

Pusmaratona plāns

Drukāšanas versija

Akcijas „Uzdrošinies noskriet” ietvaros, ko VSK Noskrien organizēja priekš Nordea Rīgas maratonu piecpadsmit jaunie skrējēji trenējās desmit nedēļas un lielākā daļa noskrēja savu pirmo pusmaratonu. Akcijas dalībnieks Jānis trenējās pēc šī plāna, 100% tie ievēroja un noskrēja savu pirmo pusmaratonu pa 1h55min. Pie tam, turpinot treniņus, pēc mēneša viņš jau spēja pusmaratonu noskriet vēl pa 12 minūtēm ātrāk.

Plānam ir četras iesildošās nedēļas ar trim skrējieniem nedēļā – divi darbadienās īsie un brīvdienu garais. Pēc tam jau gatavošanās notiek četras reizes nedēļā, kas dod lielāku noskrietā kilometrāžu un variācijas iespējas treniņu procesā.

Komentāri pie plāniem

 • Vissvarīgākais nedēļas skrējiens ir brīvdienās, to var skriet gan sestdien, gan svētdien
 • Ja nevari sākumā veikt visu distanci skriešus, droši pārej soļos, bet veic visu distanci
 • Viens izlaists darba dienas treniņš nebūs liela problēma, ja vien tas dos vairāk spēka nākamam skrējienam
 • Centies ievērot atpūtas dienas pirms un pēc garajiem skrējieniem (brīvdienās)
 • Lai izmērītu cik tad esi noskrējis izmanto kartipulsometru vai telefonu
 • Darba dienu vakaros un brīvdienu rītos Rīgā notiek dažādi skriešanas seriāli – lai arī sacensības, kopā vieglāk
 • Gadījumā, ja tomēr jūsu sportiskās ambīcijas ir lielākas, tad varat vienu no darbadienu treniņiem veltīt tempa un intervāla treniņiem. Tas padarīs treniņa procesu daudzveidīgāku un trenēs jūsu ātruma izturību. Tempa treniņš sastāvētu no 1-2km iesildīšanās, 1-2km atsildīšanās un pa vidu skriešana sacensību režīmā. Piemēram, ja pusmaratonu gribat noskriet 2h30min, tad temps sacensību režīmā būtu ap 7 min/km. Citus tempus varat aprēķināt tempa kalkulatorā. Intervālu treniņš sastāvētu no tādas pašas iesildīšanās un atsildīšanās, bet pa vidu notiktu intervālu skriešana. Piemēram, 5*200m ātrākā tempā nekā sacensību temps un pēc tam 200m lēnā komforta tempā, vai 4*400m un attiecīgi lēni 400m, vai 3*800m, vai 200m+400m+600m+800m, starp intervāliem skrienot lēni. Ja treniņi notiek četras reizes nedēļā, tad nedēļas sākumā var sarīkot intervālu treniņu, tad vienu mierīgo treniņu, pēc tam tempa treniņu un brīvdienās garo skrējienu

Citi plāni

Uzdrošinies noskriet 2 akcijas ietvaros visiem dalībniekiem ir izstrādāti individuāli plāni un tu saskatot līdzību savās cerībās un iespējās, droši vari izmantot kādu no viņu plāniem vai prasīt padomu komentāros. Tikai ņem vērā, ka pārcenšoties treniņos tu vari sabojāt sev visu vēlmi skriet. Akcijas dalībnieku plānus meklē šeit.

9 komentāri rakstam Pusmaratona plāni Valmieras maratonam 2011

 • Gints Lasmanis Gints Lasmanis

  Lasu, un izklausās aizdomīgi viegli :) lai gan vēl nejūtos gatavs pusmaratonam!

 • Jānis varētu pakomentēt, vai bija viegli vai nebija. Vai arī paskaties viņa skrējienus – http://www.noskrien.lv/noskrien/biedrs/baler/

 • Lauma laumiic

  Cik maz vajag pilnai laimei. Trīs reizes nedēļā treniņš un pēc 10 nedēļām pusīte kabatā.

 • Dina Dina

  Gribu uzzināt citu domas.Cik garu vajadzētu veikt tempa treniņu, ja to skrietu piektdien, bet svētdien – garo?

 • Agy Agy

  Man tāda sajūta, ka es parāk ilgi marinēju savu pirmo pusmaratonu! Tas tiešām ir tik viegli cik plānos parādīts?

 • baler baler

  Nordea Rīgas pusmaratonu noskrēju ar baudu, jo rezultāts man nebija galvenais. Bija doma izskriet no divām stundām, ko arī izdarīju.

 • Aivars703 Aivars703

  Dina, ja Tu vienu reizi nedēļā skrien orientēšanās mačos, tad tempa treniņi var izpalikt – pietdien skrien vienkārši savus 7 – 10 km vidējā tempā. Ja gribi tempot – ne vairāk kā 8km. Tās ir manas domas. Parasti tempa un intervāla treniņus neskrienu. Tos aizvietoju ar vidēji 1.5 sacensībām mežā(orientēšanās) un ik pārnedēļas seriālu mačos 3- 10 km garumā.

 • Kam nu viegli, kam tuvu iespēju robežām, bet paveicams tas ir. Tāpēc vēlu visiem, kas uzdrošinās, veiksmi.

 • Gints Lasmanis Gints Lasmanis

  Liekas pavisam viegli! Skatos uz savu meiteni, kas piedalās “Uzdrošinies Noskriet 2″, viņai tik viegli vienmēr skrienas, ka nemaz nešaubos par to, ka viņa varētu nenoskriet!

Komentēt

  

  

  

Pievienotais komentārs var uzreiz neparādīties. Nevajag dubultā.